TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Ukraiński sztab generalny: Rosjanie dopuszczają się zbrodniczych ostrzałów infrastruktury cywilnej

TVN24 | Świat

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
PAP
Biała Cerkiew w obwodzie kijowskim po rosyjskim ostrzale
Biała Cerkiew w obwodzie kijowskim po rosyjskim ostrzaleTVN24
wideo 2/23
TVN24Biała Cerkiew w obwodzie kijowskim po rosyjskim ostrzale

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa dziesiątą dobę. Jak napisał w komunikacie sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych, "wskutek nieudolnych działań jednostki sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej nadal dopuszczają się zbrodniczych ostrzałów infrastruktury cywilnej, co prowadzi do dużych strat wśród ludności cywilnej". Jak dodano, rosyjscy okupanci "stopniowo tracą potencjał ofensywny".

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę 

Atak Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego.

"Rozpoczął się dziesiąty dzień heroicznego sprzeciwu narodu ukraińskiego wobec rosyjskiej inwazji wojskowej. (...) Wskutek nieudolnych działań jednostki sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej nadal dopuszczają się zbrodniczych ostrzałów infrastruktury cywilnej, co prowadzi do dużych strat wśród ludności cywilnej. Okupanci nadal koncentrują swoje wysiłki na okrążeniu ukraińskich miast: Kijowa, Charkowa i Mikołajowa, dotarciu do granic administracyjnych obwodów ługańskiego i donieckiego oraz stworzeniu korytarza lądowego z Autonomiczną Republiką Krymu, ale stopniowo tracą potencjał ofensywny" - czytamy.

Ukraiński sztab: morale i stan psychiczny rosyjskich rezerwistów jest niezwykle niski

W podsumowaniu sytuacji operacyjnej sztab informuje, że na kierunku wołyńskim nie obserwuje "aktywnych działań wroga". Na kierunku poleskim siły rosyjskie nadal blokują Kijów od północy i częściowo od zachodu. Trwają działania ofensywne w kierunku Siewierodoniecka oraz przygotowania do działań ofensywnych w kierunku Charkowa.

Na graniczącym z Ukrainą terytorium obwodu biełgorodzkiego Rosji, ukraiński sztab odnotował koncentrację do trzech tysięcy rosyjskich rezerwistów, którzy mają uzupełniać straty. "Morale i stan psychiczny rezerwistów jest niezwykle niski" - ocenił sztab.

"Agresor nadal blokuje Mariupol, prowadząc ostrzał artyleryjski infrastruktury miejskiej i dzielnic mieszkalnych w celu zastraszenia ludności. (...) W strefach działań Morza Czarnego i Azowskiego wróg nadal przygotowuje się do operacji desantu morskiego" - dodano. "Wróg ponosi straty. Samoloty wroga nadal są zestrzeliwane nad Czernihowem. Obrona terytorialna zdobywa sprzęt, który jest wykorzystywany przeciwko rosyjskim siłom okupacyjnym" - podsumował sztab.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Maks Levin

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości