TVN24 | Świat

Ukraina gotowa na zwrot poległych Rosjan. Setki ciał złożono w wagonach-chłodniach

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Ukraińskie służby złożyły w wagonach-chłodniach ciała rosyjskich żołnierzy
Ukraińskie służby złożyły w wagonach-chłodniach ciała rosyjskich żołnierzyReuters
wideo 2/21
ReutersUkraińskie służby złożyły w wagonach-chłodniach ciała rosyjskich żołnierzy

Pod Kijowem do wagonów-chłodni ukraińskie służby złożyły do wagonów-chłodni ciała kilkuset rosyjskich żołnierzy. Ukraina jest gotowa zwrócić ciała agresorowi – przekazał szef ukraińskiej współpracy cywilno-wojskowej Wołodymyr Lamzin.

Ukraińskie władze wojskowe załadowały w piątek na stacji pod Kijowem do wagonów-chłodni ciała rosyjskich żołnierzy zebrane po walkach w obwodzie kijowskim i czernihowskim. Szef ukraińskiej współpracy cywilno-wojskowej Wołodymyr Lamzin powiedział, że jego kraj działa zgodnie z prawem międzynarodowym i jest gotowy do zwrotu ciał Rosji.

– Zgodnie z normami, których Ukraina ściśle przestrzega, po zakończeniu aktywnej fazy konfliktu, strony muszą zwrócić ciała wojska innego państwa. Ukraina jest gotowa zwrócić ciała agresorowi – przekazał.

Ukraińskie służby złożyły w wagonach-chłodniach ciała rosyjskich żołnierzyReuters

Lamzin powiedział, że w różnych regionach Ukrainy, gdzie przetrzymywano ciała rosyjskich żołnierzy, stacjonowało kilka pociągów-chłodni. Kilkaset ciał było przechowywanych również w obiekcie na obrzeżach Kijowa.

- W jednym pociągu-chłodni mieści się kilkaset ciał rosyjskich okupantów. Większość z nich została przywieziona z obwodu kijowskiego, część z obwodu czernihowskiego, a także z kilku innych regionów – przekazał Lamzin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Tagi:
Raporty: