TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Netflix i Tik Tok zawieszają działalność w Rosji

TVN24 | Świat

Autor:
eŁKa/
Źródło:
PAP
Morawiecki: sankcje stają się coraz bardziej bolesne dla Moskwy (05.03.2022)
Morawiecki: sankcje stają się coraz bardziej bolesne dla Moskwy (05.03.2022)TVN24
wideo 2/4
TVN24Morawiecki: sankcje stają się coraz bardziej bolesne dla Moskwy

Amerykańska platforma streamingowa Netflix i chiński portal społecznościowy TikTok poinformowały o zawieszeniu swojej działalności na terenie Rosji. To kolejne firmy, które wycofują się z rosyjskiego rynku.

O wycofaniu się Netflixa z Rosji poinformował Reuters, powołując się na rzecznika firmy. Amerykańska platforma streamingowa zawiesiła działalność w Rosji w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę. Wcześniej Netflix wstrzymał w ramach reakcji za napaść zbrojną Rosji na Ukrainę realizację wszystkich rosyjskich projektów oraz zrezygnował z nabywania praw do rosyjskich produkcji.

W odpowiedzi na działania Rosji swoje premiery w tym kraju wstrzymały także firmy Walt Disney Company i Warner Bros.

Netflix wycofuje się z RosjiCNN Newsource/x-news

TikTok: nie mamy wyboru

Z kolei właściciel TikToka przekazał, że w związku z nową ustawą o "fake newsach" w Rosji nie ma innego wyboru, jak zawiesić transmisje na żywo w tym kraju, a także publikację nowych nagrań - poinformował chiński portal w niedzielnym oświadczeniu.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w piątek ustawę wprowadzającą kary do 15 lat więzienia dla każdego, kto publikuje "fałszywe informacje" na temat rosyjskich sił zbrojnych. Nowe prawo przewiduje również kary za "wzywanie do nałożenia sankcji na Rosję" w związku z rosyjskim atakiem zbrojnym na Ukrainę.

Relacja w tvn24: Atak Rosji na Ukrainę

- W czasie wstrzymania działalności w Rosji będziemy oceniać skutki prawne nowej ustawy, ponieważ bezpieczeństwo jest naszym najważniejszym priorytetem - argumentowano. - Usługa umożliwiająca komunikację nie będzie dotknięta nową decyzją - dodano.

TVN24 na żywo w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości