Inwazja na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Członkowie Grupy Wagnera walczyli między innymi w Libii. Wideo archiwalne
Członkowie Grupy Wagnera walczyli między innymi w Libii. Wideo archiwalne
TVN24
TVN24Członkowie Grupy Wagnera walczyli między innymi w Libii. Wideo archiwalne

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 282. dzień. Uczestnicząca w inwazji na Ukrainę rosyjska najemnicza Grupa Wagnera rekrutuje przestępców z Republiki Środkowoafrykańskiej - podał dziennik "Bild". Jego zdaniem powodem jest tak zła sytuacja wojsk agresora, że prezydentowi Władimirowi Putinowi nie wystarcza werbowanie dodatkowych żołnierzy ze wszystkich zakątków Rosji. Oto podsumowanie najważniejszych wydarzeń z Ukrainy.

> Rosja planowała zająć Ukrainę w ciągu 10 dni, a do sierpnia ją anektować - wynika z przechwyconych rosyjskich dokumentów, które miały być podpisane przez prezydenta Władimira Putina - ujawnił brytyjski think-tank Royal United Services Institute (RUSI).

> Uczestnicząca w inwazji na Ukrainę rosyjska najemnicza Grupa Wagnera rekrutuje przestępców z Republiki Środkowoafrykańskiej - podał dziennik "Bild". Jego zdaniem powodem jest tak zła sytuacja wojsk agresora, że prezydentowi Władimirowi Putinowi nie wystarcza werbowanie dodatkowych żołnierzy ze wszystkich zakątków Rosji.

Billboard Grupa Wagnera 66.ru

> Zapewnimy pełną niepodległość naszemu państwu, w szczególności niezależność duchową. Nigdy i nikomu nie pozwolimy zbudować imperium wewnątrz ukraińskiej duszy - napisał na Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, podsumowując posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO).

> Prezydent USA Joe Biden powiedział, że nie planuje spotkania z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, ale jest gotów z nim rozmawiać. Zastrzegł, że Putin musiałby wykazać zainteresowanie zakończeniem wojny w Ukrainie, a rozmowy poprzedziłyby konsultacje z sojusznikami z NATO.

> Hiszpańska minister obrony Margarita Robles oświadczyła w Odessie, że przesyłki z ładunkami wybuchowymi, wysłane przez nieznanych sprawców do różnych instytucji w Hiszpanii, nie przestraszą jej władz i nie skłonią ich do wstrzymania pomocy wojskowej dla Ukrainy.

> Skradzione z Ukrainy zboże jest rozprowadzane przez statki należące do Piotra Chodykina, lub przez niego zarządzane - wynika z śledztwa przeprowadzonego przez amerykański dziennik "Wall Street Journal".

> Rząd Włoch przyjął dekret, umożliwiający wysyłanie broni i sprzętu wojskowego na Ukrainę przez cały przyszły rok. Dekret, wymagający zatwierdzenia przez parlament, przedłuża działanie rozporządzenia poprzedniego gabinetu Mario Draghiego, które wygasa z końcem roku.

> Polska stoi na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko Ukrainie, zarówno poprzez życzliwe przyjęcie uchodźców uciekających przed wojną, jak i podjęcie zdecydowanych działań przeciwko reżimowi Putina - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji James Cleverly w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: 66.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości