Świat

Nożownik zaatakował na ulicy handlowej

Świat

[object Object]
Atak nożownika w HadzeTVN24 BiS
wideo 2/2

Trzy osoby zostały ranne w ataku nożownika na ulicy handlowej w Hadze - poinformowała w piątek holenderska policja. "Nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne" - poinformowała w piątek późnym wieczorem holenderska telewizja publiczna NOS, powołując się na "różne źródła".

Do zdarzenia doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ulicy Grote Marktstraat w centrum Hagi około godziny 19.45.

Na miejscu pojawiła się policja oraz karetki pogotowia. Policja informuje o trzech rannych. Rzeczniczka policji Marije Kuiper przekazała także, że nie wiadomo jeszcze, w jakim stanie są osoby, które zostały ranne podczas ataku.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o licznych osobach poszkodowanych w ataku. Jak wyjaśniła później policja, sądzono, że jest więcej rannych, ponieważ ludzie w porywie paniki rzucali się na ziemię.

"Nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne" - poinformowała w piątek późnym wieczorem holenderska telewizja publiczna NOS, powołując się na "różne źródła". "Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach" - oświadczyła policja.

Twa obława na napastnika

Napastnik pozostaje na wolności. Jak podała rzeczniczka policji Marije Kuiper, trwa obława na mężczyznę w wieku 45-50 lat. Podejrzany ma ciemną karnację, kręcone włosy, jest ubrany w szary dres, czarną kurtkę i szalik.

Nie wiadomo także, co dokładnie się wydarzyło w Hudson's Bay. Jego rzecznik poinformował, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w to zdarzenie - podaje holenderska prasa.

Kuiper powiedziała, że jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny, a śledczy badają wszystkie scenariusze.

Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać liczne radiowozy policyjne i karetki. Miejsce zdarzenia zostało odcięte kordonem policji.

Atak na London Bridge

Do ataku doszło zaledwie kilka godzin po zamachu na London Bridge w Londynie. Sprawca - uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych - został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.

Napastnik, który zdążył ranić kilka osób został zastrzelony przez interweniującego policjanta. Zdarzenie zakwalifikowano jako "atak terrorystyczny".

CZYTAJ WIĘCEJ >

Do podobnego jak w piątek Hadze ataku doszło także blisko rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

Atak nożownika na ulicy handlowej w Hadze

Autor: momo, akr//rzw / Źródło: Reuters, Daily Mirror

Pozostałe wiadomości