Dwaj żołnierze zabici w ataku na siły NATO w Afganistanie


Dwaj napastnicy ubrani w mundury afgańskich sił bezpieczeństwa otworzyli ogień na terenie bazy wojskowej na południu Afganistanu, zabijając dwóch żołnierzy sił NATO - poinformowało dowództwo Sojuszu.

W oświadczeniu NATO poinformowano, że napastnicy mieli na sobie mundury "afgańskich narodowych sił obrony i bezpieczeństwa", w skład których wchodzi policja, armia i straż graniczna. Napastnicy ostrzelali pojazd z żołnierzami międzynarodowych sił NATO i zginęli, gdy odpowiedziano im ogniem - dodano w komunikacie.

Nie podano narodowości zabitych ani nazwy bazy, w której doszło do ataku. Wiadomo jedynie, że znajduje się ona w prowincji Helmand.

Nie znany motyw

Do tej pory żadna grupa nie przyznała się do przeprowadzenia tego ataku, nie znany też jest motyw. W przeszłości podobnych ataków dokonywali talibscy bojownicy przebrani w mundury afgańskiej policji lub sił zbrojnych.

Trzeci taki atak w tym roku

Środowy incydent to trzeci w tym roku atak tego rodzaju na żołnierzy międzynarodowych sił. W styczniu trzej amerykańscy, cywilni współpracownicy NATO, zostali zastrzeleni przez afgańskiego żołnierza na lotnisku w Kabulu. W kwietniu amerykański żołnierz zginął z rąk afgańskiego wojskowego w siedzibie władz prowincji Nangarhar w Dżalalabadzie, na wschodzie kraju.

Potężna eksplozja w Afganistanie. Wśród zabitych głównie dzieci

Autor: PM\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości