TVN24 | Świat

Atak na Kijów. Ostrzelane osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Padół

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Atak na Kijów. Ostrzelane osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Padół (18.03)
Atak na Kijów. Ostrzelane osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Padół (18.03)Twitter/UNN_NEWS_Agency
wideo 2/21
Twitter/UNN_NEWS_AgencyAtak na Kijów. Ostrzelane osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Padół (18.03)

Trwa 23. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W piątek rano osiedle mieszkaniowe w kijowskiej dzielnicy Padół zostało ostrzelane przez siły rosyjskie. Odłamki strąconej rosyjskiej rakiety spadły na pięciopiętrowy budynek mieszkalny - przekazała ukraińska służba do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Mer miasta Witalij Kliczko potwierdził, że jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych.

Odłamki strąconej rosyjskiej rakiety spadły w piątek rano na pięciopiętrowy budynek mieszkalny w dzielnicy Padół w Kijowie; jedna osoba zginęła, a 19 jest rannych, w tym czworo dzieci - poinformowała ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Po uderzeniu fragmentu pocisku w obiekcie wybuchł pożar, który został szybko ugaszony. Z budynku ewakuowano 98 osób. 19 osób zostało rannych, w tym czworo dzieci, a jedna osoba zginęła - przekazała w mediach społecznościowych służba do spraw sytuacji nadzwyczajnych w Kijowie.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 23. doba

O ostrzale osiedla napisał na Twitterze mer Kijowa Witalij Kliczko. "Wróg nadal atakuje stolicę. Rano ostrzeliwano dzielnicę mieszkalną Padół. Jedna osoba zginęła, 19 zostało rannych, w tym czworo dzieci. Uszkodzonych zostało sześć domów, przedszkole i szkoła" - przekazał. Do wpisu dodał nagranie, na którym widać go na tle budynków zniszczonych w ostrzale.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/DSNSKyiv

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości