Świat

Atak hakerów na komputery demokratów. Kerry rozmawiał z Ławrowem

Świat


Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział we wtorek, że poruszył temat włamania hakerów do komputerów Partii Demokratycznej podczas rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Demokraci oskarżają o ten atak Moskwę; Ławrow odpiera zarzuty.

Szefowie dyplomacji USA i Rosji rozmawiali w stolicy Laosu - Wientian przy okazji spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i krajów partnerskich.

Rosjanie chcieli wesprzeć Trumpa?

Chodzi o włamanie hakerów na serwery Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC), co w konsekwencji doprowadziło do ujawnienia treści niektórych e-maili amerykańskich polityków. Poprzedniego dnia media informowały, że o ten czyn szef kampanii Hillary Clinton, Robby Mook, oskarżył rząd Rosji. Przedstawiciele Partii Demokratycznej uważają, że Rosjanie dokonali włamania w celu wsparcia konkurenta Clinton w wyścigu prezydenckim - Donalda Trumpa. Dziennik "Washington Post" odnotował, że e-maile, które w piątek opublikował demaskatorski portal WikiLeaks, pokazują, iż działacze formalnie bezstronnej DNC w rzeczywistości pomagali Clinton w prawyborach, w których rywalizowała ona z senatorem Bernie Sandersem. Przed spotkaniem z Kerrym Ławrow odrzucił te oskarżenia.

[object Object]
"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/20

Autor: mart/kk / Źródło: PAP