Aresztowano kobietę, która zepchnęła Hindusa pod pociąg metra

Świat

sxc.huKobieta zepchnęła mężczyznę pod nadjeżdżający pociąg

Policja aresztowała w Nowym Jorku kobietę podejrzaną o zabójstwo w metrze mężczyzny. Jak poinformowała prokuratura, kobiecie postawiono już zarzut morderstwa.

Jak wynika z relacji świadków, w czwartek na jednej ze stacji nowojorskiego metra kobieta zepchnęła pod nadjeżdżający pociąg mężczyznę. Ten zginął na miejscu. Ofiarą okazał się 46-letni mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Queens Sunando Sen. Pochodził on z Indii.

Policja rozpoczęła poszukiwania zabójczyni. Opublikowała także zdjęcia z monitoringu, na których widać jak ucieka ona z peronu. Policja zatrzymała podejrzaną w sobotę po telefonie przechodnia, który poinformował, że widzi na ulicy kobietę podobną do poszukiwanej.

Z nienawiści

Aresztowana to 31-letnia Erica Menendez. Prokuratura postawiła już jej zarzut morderstwa inspirowanego nienawiścią. Podczas przesłuchania kobieta powiedziała, że pchnęła pod pociąg swą ofiarę, bo "nienawidzi wyznawców hinduizmu i muzułmanów". Nie wiadomo jednak, czy znała Sunando Sena.

To już drugie podobne zabójstwo w nowojorskim metrze, do którego doszło w ostatnich tygodniach. Na początku grudnia pod pociąg został wepchnięty 58-letni Ki-Suck Han. Sprawcą był bezdomny 30-latek Naeem Davis.

Autor: abs//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu