Świat

Arcybiskup Canterbury: IS jest Herodem naszych czasów

Świat

archbishopofcanterbury.orgZdaniem biskupa Canterbury IS jest tak samo okrutne jak biblijny Herod

Duchowy przywódca liczącej 80 milionów wiernych wspólnoty anglikanów na świecie, arcybiskup Canterbury i prymas całej Anglii Justin Welby ocenił w świątecznej homilii, że tzw. Państwo Islamskie (IS) jest Herodem naszych czasów i - jak Herod - zagraża chrześcijanom.

- Dla wszystkich tych, którzy zostali pozbawieni człowieczeństwa przez tyranię i okrucieństwo Heroda albo IS - Heroda naszych czasów, sąd Boży oznacza dobrą nowinę, bowiem stanowi obietnicę sprawiedliwości - powiedział w piątek Welby podczas bożonarodzeniowych uroczystości w katedrze w Canterbury na południowym wschodzie Anglii.

"Chrześcijanie są zagrożeni wykorzenieniem z regionu"

Dżihadyści z IS "nienawidzą różnic, czy to ze strony muzułmanów, którzy myślą inaczej, czy to jazydów, czy chrześcijan. Z ich powodu chrześcijanie są zagrożeni wykorzenieniem z regionu, gdzie narodziła się wiara chrześcijańska" - dodał arcybiskup.

Według historyków Herod Wielki, król Judei w latach 37-4 p.n.e., był winien wymordowania wielu członków swej rodziny, zaś Ewangelia św. Mateusza zarzuca mu wydanie rozkazu rzezi niewiniątek, by przeciwstawić się przyjściu na świat Chrystusa.

Autor: pk/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: archbishopofcanterbury.org

Tagi:
Raporty: