Arcybiskup dowiedział się, że ma innego ojca. Przez alkohol i seks tuż przed ślubem

UK Gov/Wikipedia CC BY 2.0Arcybiskup w wieku 60 lat dowiedział się, że ma innego ojca

W wieku 60 lat arcybiskup Cantebury Justin Welby dowiedział się, że człowiek którego przez całe życie uważał za swojego ojca, nim nie jest. Matka najważniejszego duchownego Kościoła anglikańskiego przyznała, że w czasie poczęcia syna dużo piła i tuż przed ślubem rzeczywiście mogła pójść do łóżka z innym mężczyzną.

Welby napisał o szokującym dla niego odkryciu na swojej oficjalnej stronie internetowej. "W ubiegłym miesiącu dowiedziałem się, że moim biologicznym ojcem nie jest Gavin Welby, ale nieżyjący już Sir Anthony Montague Browne" - oznajmił duchowny. "To dla mnie całkowite zaskoczenie" - dodał.

Arcybiskup przyznał, że jego matka Jane Williams i Gavin Welby w czasach jego dzieciństwa byli alkoholikami. W oddzielnym oświadczeniu kobieta oznajmiła, że jej pierwsze małżeństwo było "krótkie i dysfunkcyjne", ale wyniki testów DNA wykazujących, że Welby nie jest ojcem jej syna, były dla niej "nieprawdopodobnym szokiem". - Moje wspomnienia z tamtych czasów są bardzo dziurawe. Jednak teraz przypominam sobie, że tuż przed zawarciem mojego pierwszego małżeństwa, co stało się gwałtownie i było napędzane dużymi ilościami alkoholu, poszłam do łóżka z Anthonym Montague Browne. Wygląda na to, że podjęte wówczas zabezpieczenia nie zadziałały i mój wspaniały syn został poczęty w rezultacie tego romansu - oznajmiła Jane Williams. Justin Welby urodził się dziewięć miesięcy po ślubie, więc tożsamości jego ojca nie poddawano w wątpliwość. Arcybiskup dodał, że jego matka miała bardzo burzliwą młodość, ale już od 48 lat kobieta nie tyka alkoholu, a duchowny jest z niej "nieprawdopodobnie dumny". Kobieta obecnie jest w drugim związku małżeńskim, a Gavin Welby nie żyje od wielu lat (zmarł w 1977 roku w wyniku skutków ubocznych nadużywaniu alkoholu). Testy DNA przeprowadzono po publikacji gazety "Daily Telegraph", która przedstawiła poszlaki wskazujące na to, że ojciec arcybiskupa może być kimś innym niż się powszechnie uważa.

Autor: mk\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: UK Gov/Wikipedia CC BY 2.0

Pozostałe wiadomości