37 egzekucji. Skazanym ścięto głowy

TVN24

Wyroki śmierci wykonuje się w Arabii Saudyjskiej zgodnie z zaleceniami szariatu (rozmowa z września 2015 roku)TVN24 Biznes i Świat
wideo 2/2

Arabia Saudyjska przeprowadziła egzekucję 37 swoich obywateli skazanych na karę śmierci w związku z terroryzmem - poinformowało we wtorek saudyjskie MSW. Skazanym ścięto głowy, a jednego z nich ukrzyżowano.

"Karę śmierci zastosowano (...) wobec pewnej liczby winnych wyznawania ekstremalnych terrorystycznych ideologii oraz szerzenia chaosu i prowokowania konfliktów religijnych" - podały saudyjskie media państwowe. Skazani pochodzili z różnych stron Arabii Saudyjskiej: Mekki, Medyny, Asiru oraz zamieszkanych przez szyitów Prowincji Wschodniej i Al-Kasim. Dzień wcześniej tak zwane Państwo Islamskie podało, że to jego ludzie przeprowadzili atak w mieście Zulfi na północ od stołecznego Rijadu. Siły bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej udaremniły tam w niedzielę zamach na budynek wywiadu wewnętrznego. Czterech zamachowców zginęło, a trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało rannych. Saudyjska telewizja Al-Arabija podała, że zamachowcy mieli przy sobie karabiny maszynowe, bomby i butelki z płynem łatwopalnym.

Autor: kg\kwoj / Źródło: PAP