Świat

Prezydent pokazał, jak król je zupę. Potem było selfie

Świat

Twitter / Kantor Staf PresidenArabia Saudyjska. Król Salman zrobił sobie selfie

Król Arabii Saudyjskiej Salman zadziwia podczas wizyty na Dalekim Wschodzie, godząc się na sesję telefonem komórkowym i nagranie wideo w dość swobodnym stylu. Wizyta w Filipinach kontrastuje z większością bardzo formalnych zagranicznych podróży saudyjskiego monarchy - komentuje agencja Reutera.

Król Salman w czasie swojej podróży po Azji pojawiał się w towarzystwie wysokich rangą przedstawicieli Indonezji i Malezji. W sieci pojawiło się wiele zdjęć i nagrań, które lawinowo zasypały sieć.

Prezydent Indonezji Joko Widodo na Facebooku opublikował film z kolacji z królem w pałacu prezydenckim w mieście Bogor, niedaleko Dżakarty. W nagraniu obaj opowiadają o spotkaniu, co daje rzadką okazję do zajrzenia za kulisy państwowych imprez. Salman przybył do Indonezji jako pierwszy monarcha od niemal pięciu dekadach.

Na wideo zarejestrowanym telefonem komórkowym widać króla Salmana, który je zupę. Potem w języku arabskim opowiada o swojej 12-dniowej wizycie w Indonezji. - Jestem bardzo szczęśliwy, będąc tutaj w Indonezji z Indonezyjczykami - powiedział król Salman do kamery w telefonie.

W sieci pojawiło się także selfie króla z byłą prezydent Megawati Sukarnoputri i jej córką Puan Maharani, która jest członkiem gabinetu Widodo.

Reuters podaje, że w Indonezji - czwartym najludniejszym kraju na świecie - jest bardzo wielu użytkowników Facebooka i Twittera.

Na początku tygodnia na Twitterze pojawiło się selfie Salmana z premierem Malezji Najibem Razakiem.

Król w podróży

Król Arabii Saudyjskiej korzysta z mediów społecznościowych, ale zwykle zamiesza oficjalne relacje. Jednak w ubiegłym roku w Katarze zrobił sobie selfie z nastolatkiem, który wygrał z rakiem.

Podróż Saudyjczyka po Azji to duża wyprawa logistyczna. Król podróżuje z grupą kilkuset współpracowników i bagażem ważącym ponad 500 ton.

Po Dżakarcie saudyjska delegacja poleci na Bali, gdzie na ponad tydzień zarezerwowano cztery luksusowe hotele i wynajęto 300 limuzyn.

W czasie azjatyckiej podróży Salman odwiedzi jeszcze Brunei, Chiny, Japonię, Malediwy i Jordanię.

Autor: pk\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / Kantor Staf Presiden