Świat

Antyimigrancki portal pod lupą europosłów

Świat

Antyimigrancki portal pod lupą PE
Arch. TVN24Antyimigrancki portal pod lupą PE

Jeszcze dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat nietolerancji i dyskryminacji cudzoziemców. To reakcja na kontrowersyjny portal holenderskiej Partii Wolności Geerta Wildersa.

Partia na rzecz Wolności (PVV) uruchomiła portal 8 lutego. W górnej części strony zainstalowano flesz, w którym pojawiają się skany z tytułów prasowych negatywnie mówiących o imigrantach. Pod spodem znajduje się specjalny formularz, gdzie można wpisywać skargi. Oprócz części opisowej jest też lista zachowań imigrantów, na które skarży się dana osoba, m.in. "hałasowanie" i "pijaństwo". Trzeba tylko przy nich zaznaczyć "tak" lub "nie".

Na stronie można przeczytać, że odkąd w maju 2007 roku Holandia otworzyła swój rynek pracy dla nowych państw członkowskich UE, w tym Polski, do kraju przybyło ok. 200 000-350 000 imigrantów zarobkowych.

Portal potępiły niemal wszystkie frakcje w Parlamencie Europejskim. Jednak zdaniem twórców strony, ma ona pomóc w zbadaniu negatywnych zjawisk, jakie nasiliły się w Holandii wraz z imigracją.

W czwartek ma się odbyć głosowanie nad rezolucją potępiającą portal Wildersa.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Arch. TVN24