Świat

Amerykański senat: rezolucja ws. polskiego 4 czerwca

Świat

sxc.huKapitol, siedziba senatu Stanów Zjednoczonych

Amerykański senat uczci prawdopodobnie rocznicę dwudziestej rocznicy wydarzeń 4 czerwca. Projekt rezolucji upamietniającej tę datę zgłosiła senator Barbara Mikulski.

- Ta rezolucja, popierana przez dwupartyjną grupę senatorów, pokazuje uznanie jakie Polska posiada w senacie Stanów Zjednoczonych - to opinia ambasadora USA w Polsce, Victora Ashe, które możemy przeczytać na stronie internetowej placówki.

Naród walczył mimo represji

Rezolucja amerykańskiego senatu chwali Polaków za wytrwałość w walce o wolność. "Pomimo represji komunistycznego rządu i wielkiego osobistego ryzyka w obliczu którego stanęli, polski naród walczył o wolność postoju poprzez strajki, wydawanie podziemnych gazet, organizowanie ulicznych protestów oraz otwarte wypowiadanie się przeciwko gospodarczym i politycznym niepowodzeniom reżimu komunistycznego" - możemy przeczytać w rezolucji, która znajduje się na stronie senatu.

Senator Barabara Mikulski jest amerykańską polityk polskiego pochodzenia, członkiem Partii Demokratycznej i senatorem stanu Maryland. Tę funkcję piastuje od 1987 roku.

Źródło: tvn24.pl, Bild.de

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu