Amerykański niszczyciel w Cieśninie Tajwańskiej. Chińska armia: stanowczo się sprzeciwiamy

Autor:
tm//now
Źródło:
PAP
Okręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską
Okręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańskątvn24.pl
wideo 2/4
tvn24.plOkręt USA przepłynął przez Cieśninę Tajwańską

Przez Cieśninę Tajwańską przepłynął okręt amerykańskiej marynarki wojennej USS Sampson. USA prowadzą takie operacje mniej więcej raz na miesiąc, co wywołuje niezadowolenie władz Chin - komentuje agencja Reutera. Chiny uznają to za sygnał poparcia dla demokratycznego rządu Tajwanu.

Agencja Reutera informuje, że chińska armia potępiła w środę (27 kwietnia) Stany Zjednoczone w związku z przepłynięciem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS Sampson przez Cieśninę Tajwańską.

Według Pekinu było to celowe podkopywanie pokoju i stabilności.

Przez cieśninę przepłynął niszczyciel USS SampsonU.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Tristan Cookson

USA: działania zgodne z prawem międzynarodowym

Amerykańska marynarka określiła to jako działanie rutynowe i zgodne z międzynarodowym prawem.

USA prowadzą takie operacje mniej więcej raz na miesiąc, co wywołuje niezadowolenie komunistycznych władz Chińskiej Republiki Ludowej, które uznają to za sygnał poparcia dla demokratycznego rządu Tajwanu - podkreśla agencja Reutera. Pekin uznaje Tajwan za część terytorium ChRL.

Chiny: celowe podkopywania pokoju i stabilności

Dowództwo wschodniego teatru działań wojennych chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW) ogłosiło, że amerykański okręt był monitorowany i został ostrzeżony.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Stany Zjednoczone często podejmują takie prowokacyjne działania, wysyłając niewłaściwe sygnały siłom dążącym do 'niepodległości Tajwanu' i celowo podkopującym pokój i stabilność w Cieśninie Tajwańskiej. Stanowczo się temu sprzeciwiamy" - napisano komunikacie przekazanym przez chińską armię.

Czytaj też: Amerykański niszczyciel w Cieśninie Tajwańskiej. Świadczy o "zaangażowaniu na rzecz wolnego Indo-Pacyfiku"

Autor:tm//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Tristan Cookson

Pozostałe wiadomości