Świat

Amerykańscy żołnierze, którzy pomagali w walce z ebolą, odizolowani

Świat


Dziesiątki żołnierzy USA, którzy w Afryce Zachodniej pracowali przy budowie infrastruktury w ramach walki z ebolą, odizolowano po powrocie w bazie wojskowej we Włoszech, mimo że u żadnego nie wystąpiły objawy choroby - poinformował w poniedziałek Pentagon.

Wśród odizolowanych jest generał Darryl Williams, który nadzorował początkową reakcję wojsk USA na wybuch epidemii. - Nie wolno im opuścić (bazy we Włoszech) - powiedział rzecznik Pentagonu płk Steve Warren, określając zastosowany środek ostrożności jako "wzmożony monitoring".

Pentagon zapowiedział, że w nadchodzących dniach izolacją zostaną objęte kolejne dziesiątki żołnierzy powracających z Afryki Zachodniej.

Dowództwo nad żołnierzami amerykańskimi walczącymi z ebolą w Afryce przejął generał Gary Volesky - poinformował rzecznik Pentagonu admirał John Kirby.

Major Gen. Volesky takes over Ebola efforts in Africa. Much progress has been made. #Secdef proud of troops. http://t.co/FZoV5MqqRa— Rear Adm. John Kirby (@PentagonPresSec) October 26, 2014

USA we wrześniu ogłosiły plan pomocy w walce z ebolą, obejmujący wysłanie do Afryki Zachodniej do 4 tys. żołnierzy z zadaniem budowy ośrodków dla chorych oraz szkolenia pracowników służby zdrowia. Obecnie cały amerykański personel w Afryce liczy 700 osób, 600 w Liberii i 100 w Senegalu.

Polska przygotowana na walkę z ebolą?
Polska przygotowana na walkę z ebolą?tvn24
wideo 2/20

Autor: kło/ja / Źródło: PAP, defense.gov

Tagi:
Raporty: