Świat

Ambasador Rosji: Polska będzie musiała zmienić zdanie ws. Ukrainy

Świat


- Polska będzie musiała zmienić swój punkt widzenia w sprawie wydarzeń na Ukrainie i uwzględnić korzyści ze współpracy z Rosją - powiedział we wtorek na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem ambasador Rosji w Warszawie Aleksandr Aleksiejew.

- Ukraina, tak jak Białoruś, są oceniane jako sfery szczególnych interesów dla naszej polityki. Jestem absolutnie przekonany, że nasi polscy partnerzy będą musieli prędzej czy później zmienić swój punkt widzenia i wrócić do kwestii korzyści, jakie mogą czerpać ze współpracy z Rosją - powiedział dyplomata, cytowany przez ITAR-TASS. Wyjaśnił, że ma na myśli dobra płynące ze sfery politycznej i gospodarczej, "przy uwzględnieniu polsko-rosyjskiej bliskości etnicznej i kulturowej".

Spokój i słuszność

Aleksiejew zapewnił, że pracownicy ambasady i innych rosyjskich instytucji "świetnie zdają sobie sprawę z tej perspektywy" i pracują "spokojnie oraz pewnie, z całkowitą świadomością własnej słuszności".

Putin spotkał się we wtorek na naradzie organizowanej co dwa lata z ambasadorami Rosji na całym świecie. Uczestniczyli w niej również członkowie rządu, przedstawiciele obu izb parlamentu - Dumy Państwowej i Rady Federacji - eksperci oraz reprezentanci rosyjskiego biznesu.

Autor: asz/ŁOs / Źródło: PAP