Algierczycy znaleźli ciało ściętego Francuza

Świat

PAP/EPAHerve Gourdel został uprowadzony przez islamistów we wrześniu, kilka dni później go ścięto

Algierscy żołnierze znaleźli pozbawione głowy ciało francuskiego turysty Herve Gourdela - podaje francuski portal 20minutes.fr. Mężczyzna został ścięty przez dżihadystów we wrześniu.

Jak podaje portal, powołując się na relację algierskiego wojska, odnaleziono ciało Francuza. Zwłoki pozbawione były głowy i pochowane niedaleko miasta Akbil (północna Algieria). Właśnie w tym rejonie porwano we wrześniu Francuza. Uprowadzili go dżihadyści z grupy Żołnierze Kalifatu.

We wrześniu zamieścili w sieci nagranie z egzekucji.

Poszukiwania ciała Francuza

Algierska armia w środę wznowiła poszukiwania ciała 55-letniego wspinacza. Zmobilizowała w tym celu ok. 3 tys. żołnierzy. Poszukiwania prowadziły elitarne jednostki, wspierane przez psy tropiące.

Akcję prowadzono w rejonie miasta Akbil. Wojsko dostało wskazówkę, gdzie szukać, od jednego z zatrzymanych islamistów.

Sprzymierzają się z IS, ścinają zakładnika

Gourdel został porwany przez islamistów 21 września 2014 roku, w czasie wspinaczki w parku narodowym. Kilka dni później został ścięty, bo Francja nie zareagowała na żądanie wstrzymania nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

W grudniu armia algierska oświadczyła, że zabiła lidera tej frakcji islamistów.

Żołnierze Kalifatu początkowo byli frakcją Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu, w połowie września złożyli przysięgę na wierność Państwu Islamskiemu.

"Zdrajcy" w samochodzie, detonator w dłoni czterolatka. Pierwsza egzekucja "Jihadi Juniora"tvn24
wideo 2/8

Autor: pk//gak / Źródło: 20minutes.fr, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA