Świat

Europoseł o Merkel: doprowadziła do fiaska polityki migracyjnej

Świat


Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Graf Lambsdorff skrytykował w sobotę w wywiadzie dla dziennika "Neue Osnabruecker Zeitung" politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Zarzucił jej "ignorowanie" stanowiska krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

"Ten niemiecki rząd raz po raz ignorował europejskich partnerów, podnosił zbyt wysoko poprzeczkę i stawiał ich przed faktami dokonanymi" - ocenił Lambsdorff, niemiecki europoseł z liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP).

"Merkel doprowadziła do fiaska polityki migracyjnej"

"Niemiecka kanclerz doprowadziła swoimi działaniami do fiaska europejskiej polityki migracyjnej; nie widzę możliwości znalezienia w najbliższej przyszłości wspólnej drogi" - ocenił Lambsdorff. Jego zdaniem, Niemcy potrzebują ustawy migracyjnej, która pozwoli na "inteligentne sterowanie" procesem imigracji.

Ponad milion migrantów od 2015roku

Od 2015 roku z zamiarem ubiegania się o azyl do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki. Naciski Berlina, by wszystkie kraje Unii Europejskiej przyjmowały uchodźców, spotkały się ze sprzeciwem przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Autor: arw//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: