Świat

Aktor chce poznać Łukaszenkę. "To poważna sprawa"

Świat

Wikipedia CC BY SA 2.0 | Firdaus LatifAktor kina akcji chciałby spotkać Łukaszenkę

Aktor Jackie Chan, gwiazdor kina sztuk walki, chce zostać powitany z wyjątkowymi honorami, gdy przyjedzie na Białoruś z występem. - Oczekuje spotkania z prezydentem Łukaszenką lub premierem Kabiakouem - podało w czwartek Radio Swaboda.

23 listopada w mińskim Pałacu Sportu ma się odbyć pokaz "Dragon Kong", widowisko z udziałem Chana. Dziennikarze znaleźli jednak w programie jego wizyty ciekawy punkt: "spotkanie z najważniejszymi osobami w państwie".

"To poważna sprawa"

- Takie żądanie jest w dokumentach. Przylatuje prywatnym samolotem i chce, by na lotnisku przywitał go albo premier, albo prezydent – poinformował przedstawiciel organizatora imprezy, Paweł Jakaulewicz. - To poważna sprawa. Jackie Chan to gwiazda światowego formatu. Obecnie pracujemy nad tą sprawą. Byliśmy już w ambasadzie Chin, zwrócimy się też do kancelarii prezydenta. Myślę, że Alaksandr Ryhorawicz (Łukaszenka - red.) chętnie spotka się z Jackiem Chanem. Skoro spotkał się ze (Stevenem) Seagalem, to dlaczego nie z Jackiem? - cytuje słowa Jakaulewicza portal niezależnego radia. W sierpniu prezydent Łukaszenka w trakcie nieformalnego spotkania przyjął znanego amerykańskiego aktora Stevena Seagala, który przebywał na Białorusi na zaproszenie firmy produkującej gry komputerowe. Prezydent pokazał Seagalowi uprawy ziemniaków, poczęstował go marchewką i uczył, jak ostukiwać arbuzy, by sprawdzić, czy już dojrzały. Agencja Biełta za służbą prasową prezydenta podała, że spotkanie z Łukaszenką było marzeniem Amerykanina, a on sam odkrył niedawno, że ma białoruskie korzenie.

Video (25.08.2016 Steven Seagal odwiedził Alaksanda Łukaszenkę. Podziwiał plony, jadł marchewkę i dostał sztylet)
Video (25.08.2016 Steven Seagal odwiedził Alaksanda Łukaszenkę. Podziwiał plony, jadł marchewkę i dostał sztylet)president.gov.by

Autor: mk//jec / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia CC BY SA 2.0 | Firdaus Latif