Ajatollah Chamenei: rząd USA poniżył i wprowadził w błąd swój naród

TwitterWpisy pojawiły się na profilu uważanym za oficjany

"Amerykański rząd jest dzisiaj symbolem tyranii wymierzonej w ludzkość" - wpis takiej treści znalazł się na Twitterze na koncie wiązanym z przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneim. To komentarz do ujawnionego we wtorek senackiego raportu ws. praktyk CIA.

Na Twitterze ajatollaha pojawiło się w środę kilka wpisów dotyczących streszczenia raportu ws. praktyk CIA. "Amerykański rząd jest dzisiaj symbolem tyranii wymierzonej w ludzkość" - napisano.

Inny wpis brzmi: "Spójrzcie, jak ludzkość jest traktowana przez wielkie mocarstwa z wykorzystaniem krzykliwej propagandy i w imię praw człowieka, demokracji i wolności".

"Twierdzą, że są dumnym narodem. Rząd USA poniżył i wprowadził w błąd swój naród, który nie jest świadom wielu realiów" - napisano na koncie.

Wpisy opatrzono hashtagami "TortureReport" (raport ws. tortur) i "HumanRights" (prawa człowieka).

Raport o CIA

We wtorek Senat USA opublikował streszczenie swego raportu, w którym ocenia, że program przesłuchań CIA był nie tylko niezwykle brutalny, ale też nieskuteczny, a torturowanie wykraczało daleko poza granice prawa.

Natychmiast po objęciu urzędu prezydenta w 2009 roku Obama przerwał kontrowersyjny program CIA. Nikt jednak nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności za jego funkcjonowanie.

[object Object]
18.02.2015 | Strasburg: Trybunał odrzucił odwołanie polskiego rządu ws. więzień CIAFakty TVN
wideo 2/20

Autor: pk\mtom / Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości