TVN24 | Świat

Wicepremier Afganistanu Abdul Ghani Baradar opublikował nagranie. Zapewnia, że nie został raniony w czasie kłótni

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W ostatnich dniach narastały pogłoski, że wicepremier Afganistanu Abdul Ghani Baradar został raniony w czasie kłótni z innym członkiem talibskich władz. - Mam się dobrze i jestem zdrowy – zapewnił wicepremier. Na dowód dobrego stanu zdrowia na Twitterze opublikował krótki klip, w którym można zobaczyć go siedzącego na sofie obok dziennikarza z mikrofonem państwowej telewizji RTA.

Wicepremier Afganistanu Abdul Ghani Baradar w wywiadzie wideo opublikowanym w środę zaprzeczył pogłoskom, że został ranny podczas kłótni z innym członkiem rywalizującej frakcji Talibanu. Nie pojawił on się publicznie od miesiąca.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- To nieprawda. Mam się dobrze i jestem zdrowy. Media mówią, że istnieją wewnętrzne spory. Między nami nic nie ma, to nieprawda - powiedział w wywiadzie w państwowej telewizji, który został opublikowany na Twitterze przez przedstawicielstwo talibów w Ad-Dausze.

Krótki klip pokazał go siedzącego na sofie obok dziennikarza z mikrofonem państwowej telewizji RTA, najwyraźniej czytającego z kartki papieru. - Nie ma się czym martwić - dodał Baradar.

Wicepremier obala "wrogą propagandę"

Wcześniej, jak pisze Reuters, przedstawiciel komisji kultury talibów napisał na Twitterze, że wywiad zostanie pokazany w telewizji RTA, aby obalić "wrogą propagandę". W ostatnich dniach talibscy urzędnicy wielokrotnie zaprzeczali, że Baradar został ranny.

Brytyjski dziennik "The Guardian" przypomniał w środę, że talibowie przez dwa lata ukrywali śmierć swego przywódcy mułły Omara i wydawali komunikaty w jego imieniu.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP