TVN24 | Świat

Niemcy wysyłają śmigłowce, by pomóc w ewakuacji obywateli z Afganistanu

TVN24 | Świat

Autor:
pp,
karol
Źródło:
Reuters, PAP
Niemieckie śmigłowce przygotowywane do wylotu do Kabulu
Twitter/@Team_LuftwaffeNiemieckie śmigłowce przygotowywane do wylotu do Kabulu

Niemcy wysyłają do Kabulu dwa lekkie śmigłowce, aby pomóc w ewakuacji obywateli w pobliżu stolicy Afganistanu - poinformował w piątek w Berlinie rzecznik resortu obrony.

Śmigłowce mają przybyć do Afganistanu w sobotę rano - przekazał rzecznik dziennikarzom.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Niemieckie siły specjalne używają lekkich śmigłowców do ewakuacji obywateli w sytuacjach kryzysowych. Szef niemieckich sił zbrojnych, generał Eberhard Zorn, przekazał, że misja śmigłowców będzie koordynowana z USA.

Niemieckie śmigłowce przygotowywane do wylotu do KabuluTwitter/@Team_Luftwaffe

Pentagon: blisko sześć tysięcy żołnierzy USA pomaga w ewakuacji w Kabulu

Od poniedziałku armia USA zajmuje się kontrolą lotów na lotnisku w Kabulu. Wszystkie drogi dojazdowe do portu lotniczego są kontrolowane przez talibów, którzy w niedzielę opanowali Kabul i przejęli władzę nad Afganistanem. Stolicę kraju opuściło odtąd drogą powietrzną ponad 18 tysięcy ludzi.

W piątek przedstawiciel resortu obrony USA poinformował, że obecnie na lotnisku w Kabulu jest około 5,8 tysiąca amerykańskich żołnierzy, którzy pomagają w ewakuacji z Afganistanu.

Kraje zachodnie prowadzą akcje ewakuacyjne, wywożąc z Afganistanu swoich obywateli, personel dyplomatyczny i Afgańczyków współpracujących z zachodnimi instytucjami i rządami.

Autor:pp, karol

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@Team_Luftwaffe