Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

- Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka - ostrzegł amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff i stwierdził, że "przeczuwa" atak na USA. Obawy te potwierdzają przecieki ze służb wywiadowczych.

Chilijski Sąd Najwyższy odmówił w środę ekstradycji do Peru byłego prezydenta tego kraju. Fujimori, ścigany przez władze w Limie za spowodowanie śmierci 25 osób oraz korupcję, przebywa w Chile od 2005 roku.

Unia Europejska potrzebuje lepszej ochrony przed zagrożeniem atakiem z użyciem broni biologicznej - ostrzega Komisarz Spraw Wewnętrznych UE.

Balonami przez Amerykę. Kent Couch - mieszkaniec amerykańskiego stanu Oregon chciał dolecieć do sąsiedniego Idaho. Do pokonania miał 310 kilometrów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie balon, a właściwie balony.

Antysemickie treści programów Radia Maryja nadal powielają negatywne stereotypy i teorie spiskowe - uważa Amerykańsko-Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom i w liście do Jarosława Kaczyńskiego protestuje przeciw wypowiedziom ojca Tadeusza Rydzyka.

Kilka godzin przed otwarciem w Algierze igrzysk afrykańskich zamachowiec samobójca wysadził się w Lachdarii na wschód od stolicy Algierii. W zamachu zginęło co najmniej 11 osób, kolejne 35 jest rannych. Do ataku przyznała się Al-Kaida.

Za zasługi w obalaniu systemu komunistycznego w tej części Europy oraz za wspieranie Polski i Polaków najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał pośmiertnie Ronald Reagan, były prezydent USA.

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Korei Północnej istnieją nadal takie formy ludzkiej aktywności, których komunistyczny reżim nie akceptuje. Po zakazie używania komórek, komputerów i faksów, zamknięciu salonów video, przyszedł czas zakazać Karaoke.

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".

Amnesty International zaapelowała do Teheranu, by nie kamienować Iranki skazanej na śmierć za cudzołóstwo. Jej partnera stracono juz tydzień temu.