Ponad setka dzieci w zimnych wodach morza Irlandzkiego - tak zakończyły się regaty u wybrzeży Irlandii. Ma szczęście wszystko skończyło się dobrze. Młodzi żeglarze dzięki kamizelkom ratunkowym i szybkiej akcji straży przybrzeżnej bezpiecznie dotarli na suchy ląd.

Po kilkunastu godzinach czekania na lotnisku w Tunezji - 150 polskich turystów w końcu wróciło do Polski - dowiedział się portal tvn24.pl. Tym samolotem, około godz. 1 odleci na urlop do Tunezji równie liczna grupa. 150 osób, w tym 40 dzieci cały dzień koczowało na warszawskim Okęciu.

Ratownicy odnaleźli po południu ciała poszukiwanych trojga Polaków, uwięzionych na lodowcu w masywie Mont Blanc we włoskich Alpach.

Potężne pożary we Francji. Z okolic miasta Antibes na Lazurowym Wybrzeżu ewakuowano prawie trzy tysiące turystów. Ogień szalał tam całą noc.

Pociąg metra wykoleił się w czwartek w godzinach porannego szczytu we wschodnim Londynie. Według brytyjskiej służby zdrowia, lekkie obrażenia odniosło 37 osób, 11 z nich trafiło do szpitali.

Ajman al-Zawahiri, człowiek numer 2 w międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, wezwał do zjednoczenia wysiłków muzułmanów w świętej wojnie i obalenia "skorumpowanych" rządów muzułmańskich.

Widowisko towarzyszące pokazowi nowego Fiata 500 rozmachem przypominało inaugurację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Spektakl miał zresztą miejsce w tym samym mieście, nad brzegiem Padu.

Artyści z całego świata prezentują swoje prace na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Piaskowej. Dzieła prezentowane na tej niezwykłej wystawie w Istambule przedstawiają historię Turcji.

Dwie Polki zginęły w wypadku samochodowym na drodze do Kairu. W samochodzie znajdowały się cztery dorosłe Polki i jedna dziewczynka. Trzecia kobieta i dziecko przebywają w szpitalu.

Valdis Zatlers, chirurg, wybrany 31 maja przez parlament na prezydenta Łotwy, poinformował, że został ukarany przez urząd skarbowy grzywną za to, że nie zgłaszał przyjmowanych od pacjentów "pieniędzy wdzięczności".

Magiczny świat dzieciństwa i snów - tam, według projektanta Francka Sorbiera, ma nas zabrać jego najnowsza kolekcja.

4 lipca Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości ustanowiony dla uczczenia rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości w Filadelfii tego dnia 1776 roku. Właśnie ten dzień uważa się za datę powstania Stanów Zjednoczonych.

Zamachowiec-samobójca wjechał w środę rano samochodem w kolumnę pakistańskich pojazdów wojskowych w rejonie granicy z Afganistanem - na miejscu zginęło 11 osób. Później jeszcze 4 osoby zginęły w zamachu bombowym.

Żołnierze ponieśli śmierć w zamachu bombowym na ich samochód na południu Afganistanu. Zginął również afgański tłumacz - poinformowało dowództwo wojsk NATO w Afganistanie.

Rząd Wielkiej Brytanii obniżył w środę stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym z najwyższego - "krytycznego" do "poważnego" - podaje Reuters.