Chiny chcą zmienić przed igrzyskami swój wizerunek. Władze i zawodowe stowarzyszenie kucharzy naciskają więc na restauratorów, aby wycofali się z używania jednorazowych pałeczek. Na ich produkcję wycina się co roku w Chinach 25 milionów drzew - pisze chiński dziennik "China Daily".

Prawdopodobnie 20 osób zginęło w czwartek w katastrofie lotniczej na wyspie Moorea, we Francuskiej Polinezji. Turbośmigłowy samolot typu Twin Otter DHC6 leciał na Tahiti.

Ogień pochonął 3 tys. metrów kwadratowych włoskiej Fabryki Snów. Pożar wybuchł w studiu filmowym Cinecitta na południowych obrzeżach Rzymu i strawił część makiety udającej właśnie "wieczne miasto".

Rosyjska dziennikarka i opozycjonistka Łarisa Arap pozostanie szpitalu psychiatrycznym. O kontynuowaniu przymusowego leczenia zdecydował sąd.

Francuzi i liczni zagraniczni goście pożegnali w Paryżu kardynała Jeana-Marie Lustigera, byłego arcybiskupa Paryża. W czasie pogrzebu odmówiono też kadysz - żydowską modlitwę za zmarłych.

Jedna osoba zginęła, a kilka osób zostało rannych w czasie strzelaniny na starówce w Jerozolimie - poinformowały źródła medyczne w Izraelu. Zastrzelony mężczyzna to Palestynczyk.

Co najmniej trzy kawałki pianki izolacyjnej trafiły podczas startu powłokę promu kosmicznego Endeavour - poinformowała NASA. Groziło to poważnym uszkodzeniem promu, ale NASA zapewnia, że astronauci są bezpieczni.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, politolog Zbigniew Brzeziński oraz prezydencki minister Michał Kamiński znaleźli się wśród dziesięciu najlepszych lobbystów Ukrainy na świecie. Kwaśniewski wyprzedził m.in. Wiktora Pinczuka i prezydenta Juszczenkę.

Ambasady sześciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej w USA, w tym Polski, zapowiadają wspólną walkę o zniesienia wiz amerykańskich dla swoich obywateli. To odpowiedź na uchwaloną niedawno przez Kongres ustawę regulującą prawo wizowe.

12-letni chłopiec, prawdopodobnie nielegalny imigrant, wypadł z okna sześciopiętrowego budynku w Amiens na południu Francji, kiedy próbował uciec wraz z swoim ojcem przed kontrolą służb imigracyjnych.

Dla Anthony'ego Ogadje udział w programie "Gulder Ultimate Search 4" skończył się tragicznie. Mężczyzna utopił się podczas pierwszej konkurencji.

- Jeżeli premier Iraku Nuri al-Maliki nawiąże ciepłe stosunki z Iranem, będziemy musieli szczerze o tym porozmawiać - ostrzegł George W. Bush.

Sejf al-Islam, syn Muammara Kadafiego przyznał, że bułgarskie pielęgniarki i palestyński lekarz byli torturowani w libijskim areszcie. Medycy spędzili w zamknięciu osiem lat.

- Dwa nasze bombowce nadleciały w pobliże amerykańskiej bazy wojskowej Guam na Pacyfiku - pochwaliło się rosyjskie dowództwo. To nie pierwsza eskapada rosyjskiego lotnictwa w ostatnich tygodniach.