Pilotowany przez Pamelę Melroy prom kosmiczny Discovery przybił do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci przygotują tam miejsce na nowe laboratorium.

Rząd Czadu podpisał w Libii pokojowe porozumienie z czterema ugrupowaniami rebeliantów. Porozumienie zawarto po tygodniach negocjacji prowadzonych pod patronatem prezydenta Libii Muammara Kadafiego.

Spokój i cierpliwość - tak w dwóch słowach można przedstawić stanowisko Rosji z jakim na spotkanie z przedstawicielami Unii Europejskiej przyjechał Władimir Putin. I raczej rewolucji w stosunkach obustronnych nie należy się spodziewać.

Rząd rosyjski proponuje, aby liczba obserwatorów z OBWE na grudniowych wyborach do Dumy była dużo mniejsza niż poprzednio - donosi "New York Times". Dodatkowo Kreml zachęca do nieposłuszeństwa kilka krajów byłego ZSRR.

Jeśli ze Strefy Gazy w kierunku Izraela poleci choć jedna rakieta, Tel Awiw odetnie dostawy prądu dla kontrolowanego przez Hamas terytorium - taką decyzję podjął minister obrony Ehud Barak. Hamas protestuje.

Amerykańska tarcza antyrakietowa i wystąpienie Rosji z traktatu o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie pozostały nierozwiązanymi problemami. Nie pomogło kolejne spotkanie Rosjan z szefami obrony państw NATO.

Włoski rząd planuje prawdziwą rewolucję w internecie, niestety, na niekorzyść internautów. Gabinet Romano Prodiego chce, by od prowadzenia witryny lub bloga trzeba było zapłacić podatek.

Stany Zjednoczone zdecydowały się nałożyć sankcje na Iran. Jak oświadczyła Sekretarz Stanu Condoleezza Rice, ma to związek z działalnością terrorystyczną i programem nuklearnym Iranu. Niedługo potem, działania USA poparła Wielka Brytania.

- Republika Czeska nie pozwoli, by rosyjscy żołnierze przebywali na terenie przyszłej bazy radarowej, która wejdzie w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej - powiedział dziś premier Czech Mirek Topolanek.

55-letnia Cristina Fernandez de Kirchner kandyduje na prezydenta Argentyny. Jej szanse wzrosły, gdy znany projektant mody uznał, że jest ona "bardzo sexy". Kreator mody Benito Fernandez uznał, że tak dobrze wyglądającej polityk nie było od czasów Evity Peron.

Jan XXIII uważał działalność Ojca Pio i kult jego osoby za "wielkie oszustwo" i "katastrofę" - twierdzi Sergio Luzzatto, autor szeroko dyskutowanej we Włoszech książki "Ojciec Pio: Cuda i polityka we Włoszech w XX wieku".

Prezydent Turcji Abdullah Gul powiedział dziś, że Turcja jest zdeterminowana do podjęcia koniecznych kroków, by zakończyć zagrożenie ze strony kurdyjskich bojówek atakujących z północnego Iraku.

Zanieczyszczenie powietrza wciąż powietrza wciąż stanowi powód do obaw, pomimo tego, że Pekin wypełnia zobowiązania jakie na siebie wziął w związku z przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi.

Wściekły ojciec zaginionej Madeleine McCann odrzucił doniesienia mediów portugalskich, że on i jego żona podawali dzieciom narkotyki. - Takie sugestie są nonsensowne i nie powinniśmy marnować na nie czasu - powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Antena 3.

Departament Stanu USA zalecił dokładniejszy nadzór nad działalnością firm ochraniających amerykańskich dyplomatów w Iraku. Blackwater - najważniejsza z nich, jednocześnie sprawczyni głośnego incydentu w Bagdadzie - poparła te zalecenia.

Spodziewane straty po pożarach w samym tylko hrabstwie San Diego w Kalifornii mogą przekroczyć miliard dolarów - podały w środę źródła oficjalne. Około pół miliona ludzi musi opuścić swoje domy - tak dużej ewakuacji nie było w USA od czasu uderzenia huraganu Katrina. Walka z żywiołem ciągle trwa.

Do nerwowej sytuacji doszło w amerykańskim Kongresie. Wystąpienie sekretarz stanu Condoleezzy Rice przerwała kobieta wymachując jej przed twarzą rękoma pomalowanymi czerwoną farbą, przypominającą krew.