Rzecznik tureckiego Minister Spraw Zagranicznych Levent Bilman powiedział dziś, że propozycje złożone przez irackich mediatorów w sprawie powstrzymania kurdyjskich ataków są niewystarczające.

Izrael wystosował oficjalny protest po informacjach o wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu - donosi izraelski dziennik "Maariw".

Sporo szczęścia mieli pasażerowie i załoga samolotu startującego z lotniska w Butuan na Filipinach. Maszyna nie zdołała oderwać się od ziemi, przecięła blokady na pasie startowym i zatrzymała się dopiero na drzewach bananowca. Nikt nie zginął, są tylko lekko rani.

Dwie największe grupy rebelianckie ogłosiły, że nie pojadą na rozmowy pokojowe w sprawie sudańskiego Darfuru, które miały rozpocząć się w sobotę w Libii. To odbiera nadzieję na szybki pokój w targanej przez prawie 5 lat części kraju.

Włoski Sąd Najwyższy potwierdził w piątek wyrok uniewinniający byłego premiera Silvio Berlusconiego w sprawie o korupcję. W kwietniu takie orzeczenie wydał sąd apelacyjny w Mediolanie, ale zostało ono zaskarżone.

Zdaniem przedstawicieli irańskiej opozycji, Teheran może stworzyć broń nuklearną szybciej niż w 3 lata. O takim właśnie minimalnym czasie mówił ostatnio szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Mohamed El-Baradei.

Nieoczekiwanym skutkiem zwycięstwa w wyborach Platformy Obywatelskiej może być wycofanie polskiej zgody na zainstalowanie na jej terytorium elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, przez co ucierpi europejski potencjał obronny - twierdzi brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

- Biznesmen, aktywista związku zawodowego "Solidarność", ojciec dwojga dorosłych dzieci, wysportowany i przystojny Tusk, to uosobienie nowoczesnego przywódcy. Już nie romantyczny bojownik o demokrację, lecz pragmatyczny aparatczyk - pisze o przyszłym polskim premierze moskiewski dziennik "Izwestija".

Włosy, odciski palców, zdjęcia oraz mapę, dzięki której wytropiono Ernesto "Che" Guevarę mogli licytować w Dallas w USA wielbiciele idola rewolucji. Za kosmyk jego włosów nabywca zapłacił 119 tys. dolarów.

Zwłoki 19-letniej Lidii Aleksandry M. znaleziono w kałuży krwi na mało uczęszczanej drodze dla pieszych mieście Leeds - podały brytyjskie media i policja Zachodniego Yorkshire. Nie wykluczone, że było to zabójstwo na tle seksualnym.

Wielki kompleks budynków, który mógł służyć za reaktor atomowy... zniknął bez śladu. Analiza zdjęć satelitarnych z Syrii wykonana przez Instytut Nauki i Bezpieczeństwa Międzynarodowego udowadnia, że syryjskie władze przeniosły budynek zaraz po tajemniczym nalocie izraelskich myśliwców 6 września.

Japonia zamierza wprowadzić obowiązek pobierania odcisków palców i fotografowania wszystkich dorosłych cudzoziemców wjeżdżających do kraju. To środki wprowadzone w ramach walki z terroryzmem.

Co najmniej osiemnaście osób zginęło, a siedem zaginęło po wypadku na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Poszukiwania prowadzone są z powietrza. Na brzegu znaleziono już kilka tratw ratowniczych.

Szczyt UE-Rosja, który odbędzie się w Lizbonie, będzie ostatnim, w jakim Władimir Putin będzie uczestniczył jako prezydent Rosji. UE ma nadzieję na załagodzenie sporów w kontaktach z Rosją, jednak zanosi się na spotkanie bez sukcesu.

W kolejnym dniu walki z żywiołami nadeszła dobra wiadomość - ucichł wiatr, największy sojusznik płomieni. Jednak pożary nadal są groźne i pochłaniają kolejne ofiary; dziś strażacy znaleźli siedem kolejnych ciał. Miejsce tragedii odwiedził prezydent George W. Bush.

Do poważnych starć między studentami a mieszkańcami La Paz doszło w Boliwii. Powodem rozruchów jest przygotowywany przez rząd plan zmiany w podatkach, do tej pory wspierających uczelnie wyższe.

Pilotowany przez Pamelę Melroy prom kosmiczny Discovery przybił do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci przygotują tam miejsce na nowe laboratorium.

Rząd Czadu podpisał w Libii pokojowe porozumienie z czterema ugrupowaniami rebeliantów. Porozumienie zawarto po tygodniach negocjacji prowadzonych pod patronatem prezydenta Libii Muammara Kadafiego.