- Jesteśmy przekonani, że swymi uwagami Dalajlama godzi w religijne rytuały i tradycje - powiedział rzecznik chińskiego MSZ. Odniósł się do wypowiedzi Dalajlamy, w której dopuszcza on możliwość samodzielnego wytypowania swojego następcy.

Pasażerowi, który z racji swojej nieprzeciętnej wagi (170 kg) musiał kupić dodatkowe miejsce w samolocie linie lotnicze Air France mają zwrócić pieniądze i wypłacić odszkodowanie - podał w czwartek dziennik "Le Parisien". Ten precedensowy wyrok wydał sąd drugiej instancji w Bobigny we Francji.

Opublikowany dziś raport UE pokazuje, że prawie 15 proc. Polaków przynajmniej raz w życiu spróbowało marihuany, a w ostatnim roku zapaliło ją 6,3 proc. osób w wieku 15-34 lat. To najpopularniejszy i najłatwiej dostępny u nas narkotyk.

USA złożyły Rosji na piśmie formalną propozycję współpracy w kwestii obrony przeciwrakietowej dążąc do rozładowania napięcia między Waszyngtonem a Moskwą - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Targana przez wiele lat wojnami domowymi Angola ma najoryginalniejszy konkurs piękności na świecie - wybrana tam będzie Miss Miny Przeciwpiechotnej. Wszystkie startujące w nim kobiety są ofiarami zakopanych w ziemi pułapek.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ma nadzieję, że Ukraina uzyska członkostwo w Światowej Organizacji Handlu (WTO) jeszcze w bieżącym roku. - Przyjęcie do WTO będzie najlepszym prezentem na Boże Narodzenie dla Ukrainy - powiedział Juszczenko.

W Bangladeszu setki tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową przez szalejący w zeszłym tygodniu cyklon Sidr wciąż czeka na ratunek i pomoc humanitarną.

Sąd Najwyższy w Pakistanie oddalił ostatni zarzut o nielegalność reelekcji prezydenta Perveza Muszarrafa. Oznacza to, że jest on legalnie wybranym na drugą kadencję.

Premier Australii John Howard przeprosił dziś za skandal, związany z rozprowadzaniem wyborczych ulotek, w których jego partia sugerowała, że jej przeciwnicy z Partii Pracy sympatyzują z islamskimi terrorystami.

W październiku zginęło na niej 21 osób, teraz, choć zniszczenia są duże, na szczęście nikt nie zginął - jedna z platform wiertniczych u wybrzeży Meksyku po raz drugi w ciągu miesiąca stanęła w ogniu.

Ze względu częste strajki związków zawodowych, wysokie ceny paliw i ekologię, francuskie władze miejskie zastanawiają się nad powrotem do dawnej siły pociągowej - koni. Konne pojazdy traktowane są jako poważna alternatywa dla autobusów, śmieciarek i tramwajów.

Co szósty spośród 8,25 mln mieszkańców Nowego Jorku cierpi z powodu głodu. Raport "Koalicji przeciw głodowi" donosi, że liczba głodujących w porównaniu z 2006 rokiem wzrosła o 20 proc. Wśród 1,3 mln głodujących jest 400 tys. dzieci.

Codziennie około tysiąca Irakijczyków wraca do swojego kraju po tym, jak opuścili go z powodu przemocy i terroryzmu w kraju - podały władze w bagdadzkie. Większość powracających przybywa z Syrii.

Świąteczna tradycja kontra przepisy – Wielka Brytania rozpoczyna kampanię uświadamiającą emigrantom, że łowienie karpi w celach konsumpcyjnych jest nielegalne. Polakom pozostaje przerzucić się na brytyjski pudding lub… powalczyć o wigilijną rybę. Wtedy jednak mogą zapłacić słoną karę.

Ponad 5 tys. osób zatrzymanych podczas trwania stanu wyjątkowego w Pakistanie, w tym Imran Khan - przywódca opozycji, odzyskało wolność w ostatnich dwóch dniach. We wtorek wypuszczono blisko 3 tysiące, dziś pozostałe 2 tysiące politycznych więźniów.

Kawa bez papierosa czy piwo bez dymka? Dla wielu nie do pomyślenia. A już z pewnością dla sprzedawców papierosów, w których najbardziej uderza planowany we Francji na początek przyszłego roku zakaz palenia. W proteście przemaszerowali ulicami Paryża.

Dane wszystkich osób otrzymujących zasiłek dla dzieci - 7 milionów rodzin, czyli ok. 25 mln osób - zgubiły brytyjskie władze. Dane były na dwóch dyskach twardych... przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Za ten incydent przepraszał w Izbie Gmin brytyjski premier Gordon Brown.

Telewizja Fox, w której sitcomie znalazł się "żart" że "Polacy mają we krwi współpracę z nazistami" ponownie i w bardziej zdecydowanych słowach przeprosiła za to Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.