Gruziński parlament jednogłośnie zaaprobował wprowadzenie 15-dniowego stanu wyjątkowego. - Nie wykluczamy, że odwołamy stan wyjątkowy przed upływem 15 dni - powiedziała przewodnicząca parlamentu Nino Burdzhanadze.

Wysoka fala z Morza Północnego, zagrażająca wybrzeżom Wielkiej Brytanii i Holandii, oszczędziła rejon Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Napór wody wytrzymały też tamy i zapory przeciwpowodziowe w Holandii.

W internecie pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed masakrą. Tym razem celem ma być szkoła w miasteczku Kirkkonummi - wynika z informacji Maarti Rossi, dyrektora szkoły.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej cztery zostały ranne, gdy w pakistańskim Peszawarze przed domem ministra ds. politycznych Amira Muqama wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

- Kilkaset pociągów czeka za granicą na to, by móc wjechać do Niemiec - o tej trudnej sytuacji powiadomił członek zarządu państwowych Kolei Niemieckich - Norbert Bensel.

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".

Legendarna przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi po raz pierwszy od lat opuściła areszt domowy i spotkała się z przedstawicielem rządzącej krajem junty wojskowej.

Benazir Bhutto, była premier i szefowa opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej, próbowała sforsować samochodem policyjną blokadę, jaką wokół jej domu zorganizowały władze w Islamabadzie. Nie udało się.

Wbrew wcześniejszym obawom, strajk generalny we Włoszech nie sparaliżował kraju. Akcja protestacyjna radykalnych związków zawodowych spowodowała jedynie utrudnienia. Najbardziej cierpią podróżni.

- Na nas spoczywa cała odpowiedzialność przed partnerami ze strefy Schengen. Nasi ukraińscy przyjaciele muszą to zrozumieć - tak szef MSWiA Władysław Stasiak usprawiedliwiał obostrzenia przepisów granicznych na wschodniej granicy w związku ze wstąpieniem Polski do strefy Schengen.

Mimo wejścia Polski i Słowacji do strefy Schengen, nasza wspólna granica w Tatrach pozostanie zamknięta - informuje "Gazeta Wyborcza". Słowacy boją się bowiem, że polscy turyści zadepczą ich Tatrzański Park Narodowy.

Krytyka irackiej polityki amerykańskiego prezydenta jest "wielce niesprawiedliwa" - tak przynajmniej uważa ojciec obecnego rezydenta Białego Domu George Herbert Bush. Senior rodu ma za złe opinii publicznej, że zapomniała o brutalności reżimu Saddama Husajna.

Amerykański Senat zatwierdził prezydencką nominację Michaela Mukasey'a na nowego prokuratora generalnego. Wcześniej kandydat wzbudził zdumienie części senatorów swoim stosunkiem do tortur.

Gruzińska opozycja z zadowoleniem przyjęła decyzję prezydenta Micheila Saakaszwilego o przeprowadzeniu przedterminowych wyborów prezydenckich 5 stycznia. Z alei Rustawelego w Tbilisi, gdzie w ostatnich dniach trwały antyprezydenckie zamieszki, wycofały się wszystkie oddziały policji.

32 górników zginęło w wypadku w kopalni w południowo-zachodnich Chinach - podała państwowa agencja Xinhua. Bilans ofiar może wzrosnąć, nadal trzech górników uważa się za zaginionych.

Fala studenckich protestów we Francji przeciwko przyjętej ustawie o autonomii uniwersytetów rozszerza się. Do zamieszek doszło w m.in. w Paryżu, Tuluzie, Nantes i Marsylii. W strajkach i blokadach wzięły udział tysiące studentów.

Puszki w galerii to nic nowego. Od czasu Andy'ego Warhola ich używanie w podobnych miejscach jest zupełnie normalne. Ale amerykańskie zawody "Canstroction", czyli budowanie konstrukcji z puszek dodaje do sztuki jeszcze element współzawodnictwa.

Co najmniej siedem osób zginęło w wyniku katastrofy budowlanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Dubaju dźwig uderzył w niedokończony most, powodując zawalenie się konstrukcji.