Nawet dwie trzecie osób zabitych w afgańskim Baghlan to ofiary strzelaniny, a nie bomby, którą zdetonował wtedy zamachowiec samobójca - wynika z raportu ONZ. 6 listopada, w największym do tej pory ataku na cywilów, zginęło prawie 80 ludzi, a ok. 100 odniosło obrażenia.

Najbliższa rodzina i 2 tys. gości wzięło udział w uroczystej mszy dziękczynnej z okazji 60. rocznicy małżeństwa 81-letniej brytyjskiej królowej Elżbiety II i 86-letniego księcia Edynburga Filipa.

Papież Benedykt XVI w liście do kenijskich biskupów stwierdził, że międzynarodowe organizacje są odpowiedzialne za "promocję aborcji" w Afryce. Winę za szerzenie się chorób przenoszonych drogą płciową głowa Kościoła katolickiego zrzuciła na "zaburzone wyobrażenie" małżeństwa i rodziny.

Imran Khan, niegdysiejsza gwiazda krykieta, a teraz jeden z liderów pakistańskiej opozycji, rozpoczął głodówkę w więzieniu. Trafił do niego za udział w demonstracji przeciw wprowadzonemu przez prezydenta Perveza Musharrafa stanowi wyjątkowemu.

Premier Izraela Ehud Olmert uzyskał zgodę gabinetu na zwolnienie w więzień 450 Palestyńczyów. To gest dobrej woli przed zbliżającą się konferencją w Annapolis, gdzie będzie dyskutowana przyszłość Palestyny.

Według oficjalnych danych cyklon Sidr zabił w Bangladeszu 2600 ludzi, ale nieoficjalne dane Czerwonego Półksiężyca mówią nawet o 10 tysiącach ofiar. Akcja ratownicza trwa.

Australia i Nowa Zelandia ostro zaprotestowały przeciwko odławianiu przez Japończyków wielorybów. Japońska flota wyruszyła na wody Antarktyki, by zabić około 1000 wielkich wodnych ssaków, w tym chronionych humbaków.

Pięć z sześciu zarzutów kwestionujących legalność reelekcji gen. Perveza Musharrafa na stanowisko prezydenta Pakistanu zostało oddalonych przez Sąd Najwyższy. Ostatnia wątpliwość będzie rozpatrywana w czwartek.

Dziesięciolecia rozwoju społecznego i gospodarczego krajów Azji i Pacyfiku są w niebezpieczeństwie. Grożą im zjawiska klimatyczne i wzrastający poziom wód - ostrzega raport opublikowany w poniedziałek przez koalicję 35 ugrupowań ekologicznych i humanitarnych.

Policja kambodżańska aresztowała dziś jednego z najbliższych współpracowników przywódcy Czerwonych Khmerów Pot Pota. Khieu Samphan pełnił w ich rządzie funkcję premiera i szefa państwa.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorkski i minister obrony narodowej Bogdan Klich wezmą dziś udział w posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli. Jednym z najważniejszych tematów będzie misja wojskowa do Czadu.

Ulewne deszcze padające w Grecji i wywołana przez nie powódź w północno-wschodniej części kraju sprawiły, że ulice wielu miasteczek przypominały te z Wenecji. Władze wprowadziły w dotkniętym powodzią regionie stan wyjątkowy.

Trzydniowa żałoba w Doniecku po tragedii w kopalni węgla kamiennego. W wyniku wybuchu metanu zginęło 70 osób, a 30 wciąż uważa się za zaginionych. Ratownicy walczą o ich życie, ale szanse na wydostanie kogoś żywego maleją z każdą godziną.

Chcieli zabić kolegów, nauczycieli, a potem siebie - szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Niemiecka policja udaremniła zamach dwójki nastolatków na jedno z gimnazjów w Kolonii.

Faszystowskie pozdrowienia, płomienne mowy i setki demonstrantów – prawicowi zwolennicy reżimu Francisco Franco demonstrowali w Madrycie w 32. rocznicę śmierci generalissimusa. Kilka ulic dalej w nocy z policją walczyli antyfaszyści.

Prezydent Mahmud Ahmadinedżad, rozważa przeniesienie nielegalnego, irańskiego programu atomowego "do kraju neutralnego, takiego jak Szwajcaria", aby uniknąć oskarżeń dotyczących jego ewentualnego militarnego charakteru, które wysuwają UE, Stany Zjednoczone i Izrael.

Co najmniej 28 osób zginęło w wielkim pożarze, jaki wybuchł w sobotę w nocy w saudyjskiej instalacji gazowej - podał w Rijadzie narodowy koncern naftowy Aramco. Wśród zabitych jest pięciu pracowników tego narodowego koncernu Arabii Saudyjskiej.

W ciągu trzech dni, odkąd do wybrzeży Bangladeszu dotarł cyklon Sidr, zginęło już ponad 3 tysięce ludzi - poinformowała w niedzielę lokalna, prywatna stacja telewizyjna ATN Bangla. Oficjalne źródła mówią o 2200 ofiarach, zaś Czerwony Półksiężyc ostrzega, że ofiar może być nawet 10 tysięcy.