Od początku 2007 r. w stolicy Somalli Mogadiuszu zginęło prawie 6 tys. cywilów - podała jedna z organizacji humanitarnych. W Somalii od miesięcy trwa walka między wojskami rządowymi a radykalnymi talibami.

Uroczysta parada ku czci króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja zapoczątkowała świętowanie jego 80-tych urodzin. Sam król, który rzadko przemawia publicznie, zaapelował do ogarniętego wewnętrzynymi problemami narodu o stabilizację i bezpieczeństwo.

Rosja wybiera Dumę Państwową - zagłosowało już ponad 50 procent obywateli, w tym prezydent Putin. Według wszelkich przewidywań wybory wygra wyraźnie jego partia - Jedna Rosja.

"Najmniej demokratycznymi" w historii Rosji nazwał dzisiejsze wybory do rosyjskiej Dumy lider komunistów Gienadij Ziuganow. Z kolei Garri Kasparow, jeden z liderów antykremlowskiej Innej Rosji, oskarżył władze o "pogwałcenie" systemu wyborczego.

14 milionów euro będzie kosztować kościół pod wezwaniem Matki Teresy z Kalkuty we włoskim Bolzano. Lewicowa "La Repubblica" donosi, że kosztowny pomysł miejscowego biskupa budzi protesty włoskich księży.

- To upokarzające dla Fiata i dla naszego kraju - tak prezes Fiata Luca Cordero di Montezemolo zwrócił się do byłego premiera i najbogatszego Włocha Silvio Berlusconiego, który od ponad dziesięciu lat jeździ tylko niemieckimi autami.

Wszyscy Polacy, którzy w piątek i sobotę utknęli na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie wrócili już do Polski - powiedział tvn24.pl rzecznik LOT-u Wojciech Kądziołka. Około stu osób było uwięzionych na terminalu przez śnieżyce szalejące w rosyjskiej stolicy.

- Litwa nie wprowadziła zakazu wwozu z Polski żywego drobiu w związku z wykryciem ptasiej grypy na fermach koło Płocka - zdementowała na antenie TVN24 wcześniejsze doniesienia Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech po rozmowie telefonicznej ze swoim litewskim odpowiednikiem. O wprowadzeniu zakazu informowała litewska Państwowa Służba ds. Żywności i Weterynarii.

82-letnia Włoszka od ośmiu lat chorowała na Alzheimera. Kiedy kilka dni temu trafiła do jednego z toskańskich szpitali, mąż postanowił skrócić jej cierpienia - na oczach personelu zastrzelił ją na szpitalnym łóżku.

Turecka armia wkroczyła do północnego Iraku w celu rozbicia grupy kilkudziesięciu kurdyjskich separatystów. W piątek rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana zezwolił siłom zbrojnym na przeprowadzenie tej transgranicznej operacji.

W gigantycznym koncercie charytatywnym zorganizowanym w Johannesburgu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS uczestniczyło 50 tys. ludzi. Gorąco powitano Nelsona Mandelę, który mówił o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą wirus HIV i zachęcał do walki z AIDS.

Chiny to już nie tylko najludniejsze państwo na świecie i najszybciej rozwijająca gospodarka - od dziś to także kraj, z którego pochodzi najpiękniejsza kobieta. 23-letnia Zhang Zi Lin zdobyła w sobotę tytuł Miss World.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel skrytykowała organizację niedzielnych wyborów parlamentarnych w Rosji, szczególnie fakt ograniczenia działalności zagranicznych obserwatorów w trakcie głosowania.

Hiszpański policjant zginął w ataku separatystów baskijskich z ETA na południowym zachodzie Francji - podała francuska policja. Drugi funkcjonariusz jest poważnie ranny.

Prezydent Władimir Putin skierował w sobotę posłanie do uczestników obradującego w Moskwie IV zjazdu Kongresu Polaków w Rosji, w którym podkreślił wkład, jaki Polonia wniosła w rozwój Rosji.

Litewskie media podkreślają, że wczorajsza wizyta Donalda Tuska w Wilnie nie przyniosła żadnych konkretów jeśli chodzi o umowę dotyczącą mostu energetycznego.

Zakończyła się ewakuacja górników z kopalni węgla kamiennego im. Zasiadki w Doniecku na wschodniej Ukrainie. (...) Ofiar śmiertelnych nie ma - podały służby prasowe administracji obwodowej w Doniecku.

Liczba śmiertelnych ofiar powodzi w Papui Nowej Gwinei (państwo Oceanii) wzrosła do ponad 170. Jest to rezultat obfitych opadów, wywołanych tropikalnym cyklonem Guba.