- Rosyjska milicja zabiła w Dagestanie ośmiu domniemanych bojowników, których oskarżała o szereg aktów terroru i napaści na kolumny pojazdów milicji i wojska - podało MSW Dagestanu, republiki w Rosji na Kaukazie.

Prokuratura zapowiedziała postawienie zarzutów terroryzmu czterem uczestnikom niedzielnych zamieszek w Rzymie. W ich wyniku rannych zostało 40 osób, a młody kibic Lazio poniósł śmierć.

- Pakistańska broń atomowa jest bezpieczna i nie istnieje groźba, by miała dostać się w ręce talibów czy Al-Kaidy - oświadczył w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pakistanu Mohammed Sadiq.

- Trzech ujgurskich separatystów, postawionych przed chińskim sądem pod zarzutem działalności terrorystycznej i separatystycznej, skazano na kary śmierci - podały w poniedziałek media pekińskie.

- Kambodżańska policja zatrzymała w poniedziałek ministra spraw zagranicznych reżimu Czerwonych Khmerów Ienga Sary'ego, który jako trzeci bliski współpracownik Pol Pota stanie przed działającym pod egidą ONZ Trybunałem ds. ludobójstwa w Kambodży - powiadomił rzecznik Trybunału.

Zaledwie 10 sekund wystarczyło, żeby zrównać z ziemią stary biurowiec w centrum Filadelfii. Efektowną eksplozję oglądały tłumy gapiów.

Australijska policja wprowadzi wkrótce wyjątkowo surową, nowatorską karę dla uczestników nielegalnych wyścigów samochodowych ulicami Sydney. Przyłapani na tej niebezpiecznej zabawie kierowcy otrzymają nagranie wideo pokazujące, jak ich auto przerabiane jest na złom.

Ponad tysiąc ton mazutu wyciekło do wody po katastrofie małego rosyjskiego tankowca w Cieśninie Kerczeńskiej między Morzem Azowskim a Czarnym. W tym samym czasie w pobliżu portu Kaukaz zatonął inny rosyjski statek transportujący siarkę.

Popierany przez opozycyjnych socjaldemokratów były zastępca sekretarza generalnego ONZ Danilo Tuerk zwyciężył w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Słowenii, zdobywając według oficjalnych wyników blisko 70 proc. głosów.

Organizowana przez USA konferencja pokojowa w Annapolis jest - według prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa - historyczną szansą na pokój i niepodległą Palestynę ze stolicą w Jerozolimie.

Królowa Elżbieta II przewodziła dzisiaj uroczystościom upamiętniającym poległych w dwóch wojnach światowych żołnierzy. 11 listopada jest w Zjednoczonym Królestwie obchodzony jako Dzień Pamięci.

Była premier Benazir Bhutto nazwała dzisiejsze deklaracje Muszarrafa, który zapowiedział przeprowadzenie wyborów parlamentarnych przed 9 stycznia "pierwszym pozytywnym krokiem". Swoje zadowolenie wyraziły także USA i Wielka Brytania.

Premier Iraku Nuri al-Maliki domaga się egzekucji "Chemicznego Alego" - bliskiego współpracownika i kuzyna Saddama Husejna. Chce też , by powieszono jego dwóch współpracowników.

Trzech niemieckich turystów zginęło w katastrofie samolotu w Australii. Jednosilnikowa awionetka rozbiła się prawdopodobnie podczas próby awaryjnego lądowania.

Do gwałtownych starć z policją doszło w Seulu podczas wielotysięcznych protestów przeciwko wprowadzeniu umowy o wolnym handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową.

Stan zdrowia dwuletniej dziewczynki, która w ubiegłym tygodniu poddana została skomplikowanej operacji usunięcia czterech dodatkowych kończyn, poprawia się - poinformowali w niedzielę indyjscy lekarze.

W Nowym Jorku zostanie dziś uroczyście odsłonięty pomnik Jana Karskiego. "Ławeczka Jana Karskiego" stanie u zbiegu Madison Avenue i 37th Street, tuż naprzeciwko Konsulatu Generalnego RP. Miejscu temu zostanie nadana nazwa "Jan Karski Corner”.

W sobotę wieczorem ostrzelano z moździerzy bazę "Echo" w irackiej Diwaniji, gdzie stacjonują żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe - poinformował w niedzielę ppłk Włodzimierz Głogowski z wydziału prasowego tej dywizji.

Od soboty strajkuje personel teatrów na nowojorskim Broadwayu. W związku z protestem trzeba było odwołać ponad 20 przedstawień, w tym tak popularne jak "Król lew" czy "Mamma mia".