299 z 377 osadzonych uciekło z więzienia w Dantewada w Indiach. Do masowej ucieczki doszło, gdy więźniowie usłyszeli, że podany zostanie obiad. Strażnicy próbowali ich powstrzymać strzelając, jednak sami zostali ranni. Nie wiadomo w jaki sposób.

W Kirgistanie zakończyły się wybory parlamentarne. Niemal pewnym zwycięzcą jest partyjny blok prezydenta Bakijewa (Ak Żoł), jednak opozycja oskarża Centralną Komisję o dokonywanie fałszerstw na jej rzecz. Wybory obserwowała OBWE.

Cztery godziny trwał szturm 300 policjantów i 70 żołnierzy na złodziejską kryjówkę na przedmieściach Ciudad de Guatemala. Zginęło sześciu podejrzanych. Wśród ofiar jest też policjant i strażnik sklepu, na który wcześniej napadli bandyci.

Duża liczba tureckich samolotów zaatakowała bazy Partii Pracujących Kurdystanu w północnym Iraku - oświadczył rząd Turcji. Miejscowe władze donoszą jednak, że bomby spadły na wioski, a co najmniej jedna kobieta została zabita, a setki osób musiały uciekać z domów.

Władze Arabii Saudyjskiej chcą pokazać, że gotowe są zapewnić bezpieczeństwo dla ponad dwóch milionów pielgrzymów, które przybędą na obchody święta Hadż. Dlatego kilka dni przed jego rozpoczęciem zorganizowały wielką paradę wojskową.

Hiszpańska policja poinformowała o zatrzymaniu 63 osób w ramach wspólnej operacji przeciw pedofilom prowadzonej w czterech krajach. Akcja wymierzona była w środowisko produkujące i handlujące filmami pedofilskimi.

Wielka Brytania przekazała irackim siłom kontrolę nad południową prowincją Iraku - Basra. Brytyjscy żołnierze sprawowali nad nią władzę od 2003, teraz zajmą się jedynie szkoleniem i wspieraniem irackich sił bezpieczeństwa.

- Wyraźnie coś się trochę poprawiło, jeśli chodzi o wolę dobrych stosunków niemiecko - polskich - powiedziała Erika Steinbach w wywiadzie dla rozgłośni radiowej "Deutschlandfunk". Wywiad zostanie nadany dziś, relacjonuje go z wyprzedzeniem agencja dpa.

W Kirgistanie, jednej z byłych republik dawnego ZSRR, trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. Największe szanse na wygraną ma ugrupowanie powiązane z prezydentem Kurmanbekiem Bakijewem, krytykowanym przez opozycję za ograniczanie demokracji.

Mapa Europy może się niedługo zmienić. Holendrzy planują zbudować na Morzu Północnym sztuczną wyspę, która będzie zarówno dodatkowym terenem pod uprawy, jak i falochronem. "Ziemia odzyskana" ma mieć kształt kojarzonego z Holandia tulipana.

Około 6 tysięcy róż zawisło na prawie dwóch kilometrach słynnej plaży Copacabana w Brazylii. Nie jest jednak radosny happening - każdy kwiat symbolizuje bowiem śmierć w wyniku przemocy.

Trzy osoby ranne, dwa i pół tysiąca interweniujących policjantów - to bilans demonstracji młodych lewicowców w Hamburgu.

Prezydent Pervez Musharraf ogłosił w sobotę dekrety znoszące stan wyjątkowy, który obowiązywał w Pakistanie od 3 listopada, a w przemówieniu telewizyjnym potwierdził, że wybory parlamentarne odbędą się 8 stycznia.

- Kongresowe obietnice, nawet w formie uchwały, nie pozwalają płacić rachunków - powiedział Bush w swym cotygodniowym wystąpieniu radiowym, nawiązując do deklaracji kongresowych w sprawie finansowania działań wojskowych w Iraku i Afganistanie.

"Piłeś - nie jedź". To znana w Polsce już akcja. Tymczasem przed Świętami również w Anglii pojawiły się ulotki i plakaty ostrzegające polskich kierowców przed skutkami prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Paryska żandarmeria usunęła miasteczko namiotowe dla bezdomnych pod katedrą Notre Dame. Władze podkreślają, że nie będą tolerowały takich obozowisk.

Dwa przypadki ptasiej grypy zanotowano w Brandenburgii w północno-wschodnich Niemczech. Lokalne władze podały, że dwie kury zarażone są wirusem H5N1.

Lider rosyjskich komunistów Giennadij Ziuganow będzie reprezentował Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej w marcowych wyborach prezydenckich. W sobotę został w formalnie zatwierdzony przez swe ugrupowanie.

Kontruderzeniem ze strony Rosji może zakończyć się wystrzelenie przeciwrakietowego pocisku z Polski. - Nasz system antyrakietowy potraktuje to jako wystrzelenie pocisku balistycznego - ostrzega szef sztabu rosyjskiej armii Jurij Bałujewski.

Jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców, mafijny boss Edoardo Contini został aresztowany w Neapolu. Poszukiwano go przez siedem lat.