Koncern Walt Disney Co. zapowiedział, że w swoich filmach nie będzie przedstawiać bohaterów palących tytoń. To pierwszy hollywoodzki producent, który wprowadzi takie ograniczenie.

Prawdziwa szansa dla osób niepełnosprawnych. W Stanach Zjednoczonych zaprezentowano elektroniczną sztuczną dłoń.

Francja zobowiązała się do dostarczenia Libii reaktora atomowego. Tak stanowi podpisana w środę francusko-libijska umowa w sprawie rozwoju w Libii energetyki nuklearnej.

Irański prezydent zapowiedział, że nie zrezygnuje z programu nuklearnego. Jednocześnie mówi o "dyplomatycznych perspektywach".

Po 15 latach spokoju na hawajskiej wyspie Kilauea odezwał się wulkan Pu'u O'o. Z krateru jednego z najaktywniejszych wulkanów na świecie jęzory lawy spływają teraz wprost do oceanu.

Autor eseju obrażającego pamięć ofiar ataków terrorystycznych z 11 września został usunięty z Uniwersytetu Colorado - uczelni, na której był profesorem.

50 osób zginęło, a 136 zostało rannych w Bagdadzie. Ofiary to głównie kibice piłkarscy, którzy fetowali zwycięstwo Iraku nad Koreą Południową w rozgrywkach Pucharu Azji.

Znani z gościnności wobec turystów Grecy mają dość pijanych i agresywnych Brytyjczyków. Przynajmniej ci z miejscowości Malii na wybrzeżu Krety. W proteście zablokowali autostradę.

Jeden z porwanych w zeszłym tygodniu Koreańczyków został zabity, a pozostałych czeka ten sam los, jeśli do 22.30 nie zostaną spełnione żądania porywaczy - ostrzegają talibowie. Z Afganistanu dochodzą też sprzeczne informacje o zwolnionych zakładnikach.

- Rosja musi rozbudować swój wojskowy i wywiadowczy - zapowiada Władimir Putin. Rosyjski prezydent zapewnia, że zmuszają go do tego plany militarne Stanów Zjednoczonych.

- Byłyśmy torturowane, mieszkałyśmy w ciemnych celach, wiele razy myślałyśmy że to już nasz koniec - opowiadały na konferencji prasowej ułaskawione we wtorek bułgarskie pielęgniarki, które spędziły osiem lat w libijskim więzieniu.

Przedstawiciele afgańskich władz potwierdzili, że porwany dziennikarz jest wolny. Okazało się, że nie jest to niemiecki dziennikarz Sterna Christoph Reuter, ale Duńczyk afgańskiego pochodzenia.

Ulrich Muehe był jednym z najbardziej znanych niemieckich aktorów. Międzynarodową sławę uzyskał jako agent Stasi w filmie „Życie na podsłuchu”, który w ubiegłym roku wygrał nagrodę Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

2,1 miliarda euro podatku zażądał bawarski urząd finansowy od właścicielki budki z kiełbaskami. Kobieta uznała roszczenie za absurdalne, ale urząd pozostał nieczuły na jej tłumaczenia.

Włoscy strażacy są przerażeni skalą podpaleń, która obejmuje coraz większe obszary kraju. Do szukania sprawców pożarów zaangażowano już nawet kryminologów , którzy mają ustalić kim mogą być podpalacze.