Poprzecinane kable wewnątrz komputera, mającego przekazywać dane z wahadłowca na Ziemię wykryła NASA. - To sabotaż - ogłosiła.

Ewakuowano cały budynek waszyngtońskiej siedziby ABC News, bo do stacji trafiła "podejrzana koperta" z białym proszkiem. Okazało się, że to zwykła aspiryna.

Iracka policja zabiła 7 tys. bezpańskich psów, które w poszukiwaniu pożywienia atakowały szpitale w Basrze na południu kraju.

- Tego zagrożenia nie wolno ignorować, kierując się źle pojętym szacunkiem - powiedział ks. Georg Gaenswein, osobisty sekretarz papieża. Uważa on, że napływ emigrantów islamskiego pochodzenia zagraża tożsamości Europy.

Prezentowany jako nowy "dowódca wojskowy" radykalnych talibów afgańskich Mansur Dadullah wezwał w opublikowanym w czwartek wywiadzie do porywania cudzoziemców wszystkich narodowości, by wymuszać w ten sposób zwalnianie więzionych talibańskich bojowników.

Polski rząd zamierza rozpocząć budowę drogi w Dolinie Rospudy na terenach objętych programem Natura 2000. List z tą informacją ma dziś dotrzeć do Brukseli - dowiedziała się TVN24.

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Rosji wypłacenie pięciorgu Czeczenów - krewnym zabitych z Groznego 163 864 euro tytułem odszkodowania za masakrę popełnioną przez wojsko rosyjskie w lutym 2000 roku.

Szef aparatu logistycznego organizacji separatystów baskijskich ETA Juan Cruz Maiza Artola został zatrzymany w mieście Rodez na południowym zachodzie Francji. W ciągu ostatnich 40 lat w zamachach ETA zginęło ponad 800 osób.

Babur-Hatf VII, najnowsza rakieta pakistańskiej armii przeszła pomyślne próby poligonowe - poinformował sztab armii. Pocisk ma zasięg 700 km.

Izrael pozwolił na przerzut tysiąca sztuk broni z Jordanii do Autonomii Palestyńskiej - donosi izraelski "Haaretz". To część polityki wspierającej umiarkowanych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu

15 żołnierzy zginęło, a 50 zostało rannych, gdy potężna eksplozja wstrząsnęła wojskową bazą pod Aleppo na północy Syrii. Władze od razu zaznaczyły, że nie był to akt terrorystyczny.

Strażacy, żołnierze i ochotnicy walczą z pożarami na południu Europy. W Serbii ogień strawił już ponad 5 tysięcy hektarów lasu. Lokalne władze ewakuują ludzi z zagrożonych miejsc.

Libia oficjalnie zaprotestowała przeciwko ułaskawieniu przez prezydenta Bułgarii Georgi Pyrwanowa pięciu bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza. Cała szóstka spędziła wcześniej 8 lat w libijskim więzieniu.

Nie było zapowiadanej egzekucji 22 przetrzymywanych przez talibów Koreańczyków. Islamiści zapewniają, że zakładnicy są "żywi i bezpieczni".

Polki podstępem sprowadzone do Szwecji zmuszane do prostytucji i niewolniczej pracy. Reporterzy programu "Uwaga!" TVN i "Gazety Wyborczej" rozmawiali z ofiarami przestępców.