Światowe serwisy internetowe natychmiast podały informację o dymisji Andrzeja Leppera o rozpadzie polskiej koalicji rządzącej. Obszernie cytowana jest jego wypowiedź dla TVN24.

W stolicy Czech tysiące ludzi wzięły udział w kolorowym festynie, który towarzyszył obchodom okrągłej rocznicy powstania jednej z najbardziej znanych budowli Europy.

Trzej polscy żołnierze, którzy w niedzielę zostali ranni w wyniku eksplozji w Afganistanie opuścili już szpital w Kandaharze. Stan czwartego, który pozostał w szpitalu lekarze określają jako dobry.

Spiskowali, by przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Londynie w lipcu 2005 r - orzekł sąd w Wielkiej Brytanii.

Flota powietrzna i morska Silvio Berlusconiego warta jest w chwili obecnej 100 mln euro: obliczył włoski dziennik "Corriere della Sera".

Podczas poniedziałkowej gonitwy byków w hiszpańskiej Pampelunie było tylko sześciu rannych, i to lekko. Pomocy ambulatoryjnej udzielono sześciu Hiszpanom i Amerykaninowi, który potłukł sobie łokieć.

Co najmniej 94 osoby zginęły, a 25 uważa się za zaginione na skutek powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez intensywne opady deszczu w siedmiu prowincjach Chin.

Trzech z czterech rannych wczoraj w Afganistanie polskich żołnierzy wyszło już ze szpitala. Stan czwartego jest stabilny. Wszyscy zostali ranni w niedzielę w wyniku eksplozji miny-pułapki.

Stany Zjednoczone tak jak Europa Południowa są nękane przez pożary lasów i buszu wysuszonego przez utrzymujące się od dłuższego czasu niezwykle silne upały.

Porywacze zwolnili 3-letnią brytyjską dziewczynkę Margaret Hill, która została uprowadzona w ubiegły czwartek w Port Harcourt, na południu Nigerii.

Tysiące Ateńczyków wyszło na ulice w trosce o środowisko naturalne. Gwizdami i buczeniem pod budynkiem parlamentu chcieli skłonić władze, aby te podjęły decyzję o rekultywacji lasów strawionych przez pożary, które ostatnio nawiedziły ten kraj.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o odtajnieniu materiałów archiwalnych z czasów masowych represji lat 1920-50. Zajrzeć będą do nich mogli m.in. krewni ofiar.

- Nie jesteśmy mafią - a tak się nas traktuje w Wielkiej Brytanii - to słowa rosyjskiego ambasadora w Londynie. W wywiadzie dla "The Sunday Times" Jurij Fedorow skarży się na rosnącą w Anglii rusofobię.