W czasie lekcji nurkowania polska turystka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Na pomoc kobiecie popłynął instruktor, który szkolił całą grupę. Kobiety niestety nie udało się uratować.

W gmachu Wiedeńskiej Opery otwarto wystawę, pokazującą los żydowskich pracowników opery, represjonowanych po Anschlussie. To jedno z wydarzeń upamiętniających 70. rocznicę aneksji Austrii przez Niemcy w 1938 roku.

Konflikty, w tym zbrojne, zmiany granic, masowe migracje i światowa destabilizacja polityczna - to następstwa zmian klimatycznych, przed którymi przestrzega koordynator unijnej dyplomacji Javier Solana w raporcie przygotowanym na czwartkowo-piątkowy szczyt UE.

Do końca swojej kadencji przedstawię pakiet propozycji amerykańskiej pomocy w modernizacji polskich sił zbrojnych - zapewniał prezydent Stanów Zjednoczonych. W Białym Domu zakończyły się rozmowy premiera Donalda Tuska z prezydentem USA George'em W. Bushem. - Zaufanie jest dla nas ważniejsze niż traktaty i podpisy - podsumował premier Tusk.

To najdotkliwsza strata dla amerykańskiej armii od miesięcy. W stolicy Iraku, w Bagdadzie zginęło w poniedziałek w zamachu pięciu żołnierzy. Trzech kolejnych Amerykanów i iracki tłumacz zostali ranni.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom agencyjnym, to nie Polacy, ale dwóch Słowaków zostało ciężko rannych po zawaleniu się części budynku wznoszonego w centrum Belfastu. W sumie rannych zostało co najmniej sześciu robotników budowlanych.

Północnoafrykański odłam Al-Kaidy przetrzymuje dwóch austriackich turystów, porwanych w Tunezji 22 lutego - poinformowała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira.

Ogromna większość Macedończyków jest gotowa zrezygnować ze starań o akcesję do NATO, jeśli warunkiem integracji byłaby zmiana nazwy kraju - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek w Skopje.

- Poddawani chińskim represjom Tybetańczycy żyją w ciągłym lęku, zastraszani i otoczeni podejrzliwością - powiedział XIV Dalajlama w przemówieniu w 49. rocznicę wybuchu powstania narodowego w Lhasie.

Nagminne napady na konwoje z pomocą w Sudanie opóźniają i ograniczają dostawy żywności do nękanego wojną Darfuru - alarmuje działający pod egidą ONZ Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Kanadyjski nauczyciel, zatrzymany w Tajlandii w końcu zeszłego roku po poszukiwaniach Interpolu na całym świecie, stanął w przed sądem w Bangkoku. "Pan Wir" może spędzić w więzieniu kilkanaście lat.

Za zanieczyszczanie środowiska można trafić do piekła - ostrzega Kościół. Wysoki przedstawiciel Watykanu, Monsignore Gianfranco Girotti, na łamach "L'Osservatore Romano" przedstawił listę grzechów głównych naszych czasów, zwaną także Trybunałem Pokuty.

Rząd Donalda Tuska nie powinien czekać z negocjacjami dotyczącymi tarczy antyrakietowej na rozstrzygnięcie wyścigu prezydenckiego w USA - uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal, były wiceszef MSZ.

Policja w stolicy Nepalu - Katmandu - stłumiła demonstrację Tybetańczyków w 49. rocznicę wybuchu powstania narodowego w Lhasie. Tysiące uchodźców zabrało się tam przed chińską ambasadą, by zaprotestować przeciwko okupacji ich kraju.

Południowa Korea wyśle w przestrzeń kosmiczną pierwszego obywatela tego kraju. Wybrańcem będzie kobieta, inżynier-mechanik I So Jeon.

Donald Tusk spotkał się z Polonią w Nowym Jorku. Nie wszyscy polonusi przywitali go z otwartymi ramionami. Przed restauracją, w której odbyło się spotkanie, małą demonstrację urządzili przeciwnicy szefa rządu.

Nie ma wątpliwości, że Miedwiediew wygrałby wybory prezydenckie w Rosji, nawet bez "pomocy" władz. Jednak Kreml dmucha na zimne: "martwe dusze", lekceważenie przepisów i protokoły wypełniane "z sufitu" zapewniły odpowiednie wyniki. Wbrew pozorom, nietrudno to zdemaskować, co udowodnili nieliczni odważni Rosjanie.

W Hiszpanii władzę zachowają socjaliści Jose Luisa Zapatero. Niedzielne wybory parlamentarne dało im niewielką przewagę nad prawicową Partią Ludową.

85 proc. głosujących w niedzielnym referendum na Węgrzech opowiedziało się za zniesieniem opłat za wizyty u lekarza i pobyty w szpitalu oraz czesnego za studia. Oznacza to miażdżące zwycięstwo centroprawicowej opozycji - inicjatora referendum.