Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Globalna kampania na rzecz walki z polio otrzymała w poniedziałek grant w wysokości 200 milionów dolarów. Połowę z tego przekazał Bill Gates. Pieniądze mają pomóc w ostatecznym zwalczeniu tej niebezpiecznej choroby.

36-letnia Mantovani wdowa po Luciano Pavarottim wytoczyła proces o zniesławienie dwóm byłym przyjaciółkom. Po śmierci tenora żona dyrektora orkiestry w Modenie i żona osobistego dietetyka śpiewaka informowały, że był on nieszczęśliwy i całkowicie podporządkowany swojej młodej małżonce.

Rzecznik prasowy prezydenta Pakistanu powiedział, że wybrany na drugą kadencję generał Pervez Musharraf w czwartek zostanie zaprzysiężony jako cywilny prezydent.

Szalejący od wczoraj nad Filipinami tajfun Mitang zabił co najmniej siedem osób i ponad 300 tys. zmusił do ewakuacji. Spowodował też ogromne, choć niemożliwe jeszcze do oszacowania, straty materialne.

Przedstawiciele Hamasu, który nie będzie brał udziału w izraelsko-palestyńskiej konferencji pokojowej w Annapolis powiedzieli, że Palestyńczycy nie będą związani jakimikolwiek decyzjami podjętymi w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że to one stoją za odwołaniem misji obserwacyjnej OBWE w grudniowych wyborach do Dumy Państwowej. -Weźmiemy to pod uwagę w naszych stosunkach z tym państwem - grozi Putin.

"Drzwi Watykanu zamknięte dla Dalajlamy" - pisze włoska "La Repubblica", komentując doniesienia, że Benedykt XVI nie podejmie przybywającego wkrótce do Włoch Dalajlamy. Media sugerują, że "zatrzaśnięte drzwi Watykanu" to efekt presji Pekinu.

W niedzielę nieznani sprawcy zastrzelili jedenastu członków rodziny znanego irackiego dziennikarza Dii al-Kawwaza. Wśród zabitych jest siedmioro dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Hugo Chavez, przywódca Wenezueli, nie ma łatwego życia - najpierw hiszpański król kazał mu się zamknąć, a teraz kolumbijski prezydent oskarżył go wspieranie terroryzmu. W odpowiedzi obrażony Chavez zerwał stosunki z Kolumbią.

- Jeśli czujecie, że jest jakieś zagrożenie rakietowe, usiądźmy razem i oceńmy to zagrożenie - tymi słowami wicepremier Siergiej Iwanow zwrócił się do Waszyngtonu, odpowiadając na amerykańską propozycję rozmów w sprawie tarczy antyrakietowej.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 2 marca 2008 roku - ustaliła Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu. To formalne potwierdzenie znanego już od dawna terminu.

Prezydent Nicolas Sarkozy dopiero co dotknął chińskiej ziemi, a już Paryż i Pekin połączyły wielomiliardowe kontrakty handlowe i gospodarcze. Obustronna współpraca zapowiada się całkiem owocnie.

Grupy młodych Francuzów w podparyskich miasteczkach całą noc walczyły z policją, demolowały witryny sklepowe i usiłowały podpalać budynki, w tym posterunek policji. To zemsta za śmierć dwójki nastolatków, którzy zginęli w zderzeniu kradzionego motocykla z policyjnym radiowozem.

Po podliczeniu ok. 40 procent głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Chorwacji na czele z dużą przewagą znajdują się dwie główne partie kraju: rządząca Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) oraz opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP).

Kamienie i palone opony kontra pałki, armatki wodne i gaz łzawiący. Turecka policja brutalnie stłumiła demonstrację zorganizowaną przez prokurdyjską Demokratyczną Partię Ludową.

Członkowie stowarzyszenia zawodowego piekarzy rozdali na głównych placach i ulicach Neapolu 20.000 bochenków chleba, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko opanowaniu przemysłu piekarniczego w mieście przez camorrę.