Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz kolejny nie zdołała przełamać impasu w sprawie przyszłości Kosowa. Unia Europejska i USA mówią, że wyczerpał się "potencjał do negocjacji".

Włoskie media już drugi dzień zastanawiają się, czy podczas rzymskiej wizyty Nicolasa Sarkozy'ego towarzyszyć mu będzie nowa przyjaciółka Carla Bruni. Jeśli tak, to u papieża razem raczej się nie pojawią.

Do tej pory wszyscy Polacy, którzy podróżowali na wschód tranzytem przez Białoruś mogli obejść się bez wiz. To się jednak zmieni i jak informuje MSZ od 1 stycznia 2008 r., albo nawet wcześniej, Polacy będą musieli mieć białoruskie wizy tranzytowe.

Władimir Putin został "Człowiekiem Roku 2007" amerykańskiego "Time'a". Przy okazji dziennikarzom tygodnika opowiedział o wierze w Boga, opozycji nie mówiącej po rosyjsku i Amerykanach, którzy nie powinni wtrącać się do polityki wewnętrznej Rosji.

Amerykanie zwolnili trzech Brytyjczyków przetrzymywanych do tej pory w bazie Guantanamo na Kubie. Nie wyjdą jednak na wolność - w Londynie czeka ich proces. Tymczasem francuski sąd już osądził swoich obywateli wcześniej zwolnionych z bazy.

Prace Henri Matisse'a, Vincenta van Gogha, czy też Wassily'ego Kandinsky'ego ze zbiorów Ermitażu i Galerii Tretiakowskiej rzadko kiedy opuszczały Rosję - teraz miały szansę zawędrować do Wielkiej Brytanii na okazjonalną wystawę. Mogły, ale w ostatniej chwili Rosjanie odwołali wydarzenie.

Pożar wybuchł w budynku znajdującym się tuż obok Białego Domu, niedaleko pokoju, w którym oficjalne spotkania organizuje Dick Cheney. Ewakuowano kilkuset rządowych pracowników. Nie podejrzewa się działania terrorystów.

Wybory prezydenckie w Korei Południowej wygrał zdecydowany faworyt Li Miung Bak. Zdobył 47,9 procent głosów. Jego rywale w wyborach zostali daleko w tyle.

Brawurowa akcja ratunkowa na Morzu Arktycznym. Dwunastoosobowa załoga rosyjskiego statku, który roztrzaskał się o skały, została ocalona przez Norwegów.

- W tym roku położyliśmy kres działalności 22 szpiegów i 71 agentów tajnych służb specjalnych - pochwalił się szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. W liczbę szpiegów zaliczył m.in. brytyjskich dyplomatów wydalonych w związku ze sprawą Litwinienki, a także jednego Rosjaninia pracującego dla polskiego wywiadu.

- Na razie nie mogę potwierdzić terminu wyjazdu do Rosji, nie mam zaproszenia oficjalnego, formalnego ze strony rosyjskiej - powiedział premier Donald Tusk, który przebywa z wizytą u polskich żołnierzy w Iraku. - Przyjdzie ten stosowny czas, to obie strony będą wymieniać się wizytami - dodał.

Australijczycy będą śledzić ruchy japońskiej floty wielorybniczej, operującej w pobliżu wybrzeży Antarktydy. Chcą w ten sposób zgromadzić dowody potrzebne, by pozwać Japonię i przerwać coroczną rzeź morskich ssaków.

Policja w Zachodnim Yorkshire, w Anglii, znalazła zwłoki 23-letniego polskiego studenta. Na zwłoki natrafiono we wtorek po południu niedaleko miasta Huddersfield. - poinformowała BBC

Jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów świata, człowiek numer dwa Al-Kaidy Ajman Al-Zawahiri, odpowie na pytania internautów. Już można je zadawać za pośrednictwem stron internetowych prowadzonych przez islamistów - informuje portal dziennik.pl

Co najmniej 58 ludzi zginęło, a 122 zostało rannych w katastrofie pociągu w południowym Pakistanie. Liczba ofiar może jednak wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa trwa a we wraku nadal uwięzieni są ludzie.

Prezydent George W. Bush triumfuje. Wbrew staraniom opozycji otrzyma pieniądze na wojny w Iraku i Afganistanie bez konieczności ustalania terminarza wycofania wojsk USA z Iraku. Senat zadecydował o przyznaniu jego administracji 70 mld dolarów na potrzeby toczących się konfliktów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych w styczniu po raz pierwszy za czasów swojej prezydentury poleci do Izraela. Uda się też na Zachodni Brzeg Jordanu i będzie starał się wesprzeć trwające negocjacje pokojowe między Izraelczykami i Palestyńczykami.

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję wzywającą do wprowadzenia powszechnego moratorium na wykonywanie kary śmierci. Poparły ją 104 państwa, przeciwko były 54, a 29 wstrzymało się od głosu. Rezolucja nie ma charakteru wiążącego.