Bomba zdetonowana przez zamachowca-samobójcę w meczecie 40 km od Peszawaru w Pakistanie miała prawdopodobnie zabić byłego ministra spraw wewnętrznych. Zamiast niego zginęło jednak co najmniej 50 przypadkowych osób. Kilkadziesiąt jest rannych.

Najsilniejsze od 20 lat trzęsienie ziemi nawiedziło wschodnie wybrzeże Nowej Zelandii. Według wstępnych informacji 11 osób zostało lekko rannych. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Ponad pięć ton dynamitu potrzebowali Chińczycy do wysadzenia jednej z kopalni. A wszystko po to, żeby pozyskać "czarne złoto", czyli najwyższej jakości węgiel. To największa taka operacja w azjatyckim kraju od 10 lat.

Pleśniowe sery i żabie udka są dla mięczaków. Chcesz błysnąć w towarzystwie kulinarnym gustem? Pojedź do Paryża i opowiedz znajomym, jak wyśmienicie smakuje kawior - ale nie ten z bieługi, czy podrzędnego jesiotra. Francuzów ogarnęło szaleństwo slow-foodów, czyli przysmaków, których autorami są... ślimaki.

- Turcja nie leży w Europie, ale w Azji Mniejszej - oznajmił prezydent Francji Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla watykańskich mediów. I zapewniał: - Taka jest rzeczywistość geograficzna.

Elżbieta II, która ma obecnie 81 lat stała się najstarszą osobą, która kiedykolwiek zasiadała na brytyjskim tronie. Najstarszą, ale nie najdłużej panującą, do rekordu ustanowionego przez królową Wiktorię brakuje jej jeszcze 9 lat.

Prezydent Francji Nicolasa Sarkozy rozpoczął wizytę we Włoszech od audiencji u Benedykta XVI. Prezydent Francji i papież rozmawiali w cztery oczy przez 25 minut. I chyba przypadli sobie do gustu mimo, że "wejście" Nicolas Sarkozy miał niezbyt fortunne.

Air France jako "pierwsza linia lotnicza na świecie" umożliwiła pasażerom korzystanie podczas lotu z telefonów komórkowych w celu wysyłania i odczytywania sms-ów - poinformowała w czwartek firma w komunikacie.

Trzynaście osób zginęło, a dziesięć zostało rannych w czwartek w samobójczym zamachu na policyjny punkt rekrutacyjny w prowincji Dijala na północny Iraku - podała miejscowa policja.

Od czwartku kierowcy w Wielkiej Brytanii, którzy zostaną przyłapani na rozmowie przez telefon komórkowy lub pisaniu smsa za kierownicą, muszą się liczyć z pójściem do więzienia na dwa lata i nieograniczoną grzywną.

Francuski kontrwywiad rozbił siatkę logistyczną wspomagającą gałąź Al-Kaidy, która przyznała się do przeprowadzenia niedawnych zamachów w Algierze - poinformował francuski dziennik "Le Figaro".

Budowana przez Rosję elektrownia atomowa w Buszerze, na południu Iranu, nie zacznie działać wcześniej niż pod koniec 2008 roku - poinformował szef budującej elektrownię rosyjskiej firmy Atomstrojeksport Siergiej Szmatko.

Prawnuk byłego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla został skazany w czwartek przez sąd australijski na trzy lata więzienia za udział w aferze narkotykowej. Wcześniej przyznał się, że świadomie rozprowadzał narkotyki.

Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani stracił 13 punktów procentowych poparcia w wyścigu o republikańską nominację na prezydenta. Obecnie piastuje miejsce ex aequo z Mittem Romneyem.

Amerykański Kongres zatwierdził ustawę budżetową na rok 2008 nie wprowadzając żadnych poprawek do wersji zaakceptowanej już wcześniej przez Senat. Oznacza to m.in. 70 miliardów dolarów na wojny w Afganistanie i Iraku, mimo, że administracja prezydenta nie wyznaczyła terminów ich zakończenia.

Tradycyjne żarówki odchodzą do lamusa. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Nowe prawo energetyczne nakazuje stopniowe przechodzenie na lampy fluorescencyjne, czyli popularne jarzeniówki i neonówki. Ustawę podpisał już prezydent George W. Bush.