Obecność krytykowanego za naruszanie praw człowieka prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabe może sparaliżować szczyt Unia Europejska-Afryka. Premier Wielkiej Brytanii już postawił ultimatum: pojedzie albo on, albo Mugabe.

Choć zmiany klimatu są zagrożeniem dla całej ludzkości, najbardziej godzą w mieszkańców najbiedniejszych krajów - stwierdza raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Przywódca duchowy Tybetańczyków, XIV Dalajlama powiedział, że jeszcze za jego życia powinno odbyć się referendum dotyczące zmiany sposobu wyłaniania przywódcy tego narodu. Być może w ogóle zniknie tytuł Dalajlamy.

Byłemu mistrzowi świata Garriemu Kasparowowi, którego skazano na pięć dni aresztu za udział w demonstracji przeciwników Putina nie pozwolono spotkać się z jego szachowym rywalem Anatolijem Karpowem.

- Sprzeczne obietnice przyczyniają się do zaciemnienia politycznego przesłania rządu - w spóźnionym artykule ocenia expose premiera Donalda Tuska konserwatywny francuski dziennik "Le Figaro".

Dalajlama nie będzie mógł przemówić we włoskim parlamencie - zadecydował szef Izby Deputowanych. Zrobił to mimo petycji 165 posłów domagających się udostępnienia trybuny parlamentarnej duchowemu przywódcy Tybetu. Wczoraj spotkania z Dalajlamą odmówił Benedykt XVI.

Chciała przybliżyć swoim siedmioletnim uczniom świat zwierząt, poprosiła więc ich, żeby nazwali pluszowego misia. Miała pecha - wybrali imię Mahomet. W Sudanie grozi za to 40 batów. Całą sprawę opisuje "The Guardian".

Radio, telewizja, internet - żadne z greckich mediów nie nadają wiadomości. Dziennikarze protestują w ten sposób przeciwko planom reformy emerytalnej, a pozbawieni informacji Grecy mogą cały dzień relaksować się przy filmach i muzyce.

- To była sprawa całego narodu. Tam wszyscy czuli się za to odpowiedzialni. Poprzez władze prowincji, prezydenta, premiera - tak wygraną w walce o organizację EXPO 2012 komentuje w TVN24 Renata Kim, dziennikarka "Dziennika".

Czworo Irakijczyków, w tym trzy kobiety, zginęły od kul, po tym jak ich samochód został ostrzelany przez amerykański patrol wojskowy. Dwójka innych cywilów jest ranna.

Islamska Republika Iranu skonstruowała nowy pocisk balistyczny - poinformowało z dumą teherańskie ministerstwo obrony. Rakieta ma zasięg 2 tys. km, bez przeszkód może więc razić cele w znienawidzonym Izraelu.

Wiceprezydent USA trafił do szpitala, gdzie poddano go elektrowstrząsowi, z powodu wykrycia nieregularnej akcji serca podczas kontroli. Już dziś ma wrócić do normalnej pracy. 66-letni Cheney miał w przeszłości 4 zawały serca.

Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji.

Do gwałtownych starć studentów z policją doszło w Amsterdamie po tym, jak rząd postanowił zwiększyć liczbę godzin zajęć w szkołach. Minister edukacji tłumaczył, że decyzja rządu wynika z chęci podniesienia standardów edukacji w całym królestwie.

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

Unia Europejska i Stany zjednoczone skrytykowały Rosję za rozpędzanie opozycyjnych, antyputinowskich wieców przez rosyjską milicję.

Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.