Dziś weszło w życie rosyjskie moratorium na udział w traktacie o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie. Z tej okazji NATO wyraziło "głębokie ubolewanie", a Moskwa zapowiedziała gotowość do wznowienia udziału w układzie.

Zamknięta 7 listopada przez gruzińskie władze stacja telewizyjna Imedi TV wznowiła emisję. To m.in. efekt polskiej mediacji - w Tbilisi z władzami i opozycją rozmawiał Adam Michnik, a wcześniej prezydent Lech Kaczyński.

Juz po raz trzeci ukraińscy deputowani debatowali nad wyborem premiera. Ale i tym razem kandydatury Julii Tymoszenko nie udało się przeforsować. Blokada parlamentu przez niebieskich Janukowycza spowodowała przeniesienie debaty na czwartek.

Do ogromnego wycieku ropy doszło w pobliżu norweskiej platformy wiertniczej na Morzu Północnym 0 na fale wylao się ponad 3,8 tys. metrów sześciennych surowca.

Izraelscy i Palestyńscy negocjatorzy zasiedli do stołu rokowań i rozpoczęli dziś rozmowy dotyczące pokoju na Bliskim Wschodzie, które zapowiedziano na listopadowej konferencji w Annapolis w Stanach Zjednoczonych.

Były premier Włoch, obecnie lider centroprawicowej opozycji Silvio Berlusconi znów ma kłopoty. Jak ujawnia dziennik "La Repubblica" podejrzany jest o korupcję i nakłanianie do korupcji.

Na 33 lata więzienia skazał Międzynarodowy Trybunał Karny do spraw Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii serbskiego generała Dragomira Miloszevica. Milosevic z latach 1994-1995 dowodził wojskami oblegającymi Sarajewo.

Na stacjach benzynowych w całych niemal Włoszech nie ma paliwa. W wielu sklepach brakuje świeżego pieczywa i innych artykułów spożywczych - to efekt trwającego od poniedziałku strajku kierowców tirów i samochodów dostawczych.

- Zebraliśmy się, bo czas na dwuznaczności minął. (...) Teraz jest czas na działanie - powiedział przebywający na Bali szef ONZ do ponad 120 ministrów środowiska z całego świata, którzy zgromadzili się na konferencji klimatycznej.

Jak dowiedziały się Fakty TVN, osiągnięto porozumienie w sprawie embarga na eksport polskiego mięsa do Rosji. Od wczesnych godzin rannych minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał na ten temat w Moskwie spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksiejem Gordiejewem.

Ponad 10 tysięcy żołnierzy, ochotników i mieszkańców stara się zminimalizować szkody wyrządzone przez największy w historii Korei wyciek ropy naftowej.

Co najmniej sześć osób, w tym generał armii libańskiej, zginęło w środę rano w wybuchu na przedmieściach Bejrutu, w chrześcijańskiej dzielnicy Baadba. Wielu ludzi jest rannych.

Niedaleko wybrzeży Somalii piraci uwolnili porwany sześć tygodni temu japoński tankowiec, wypełniony po brzegi silnie wybuchowym benzenem - powiedział rzecznik amerykańskiej marynarki wojennej.

Sześciu uczniów zostało postrzelonych w Las Vegas w stanie Newada na zachodzie Stanów Zjednoczonych - podała policja. Jedna z ofiar znajduje się w stanie krytycznym, druga w ciężkim.

Były prezydent Peru Alberto Fujimori został skazany przez sąd w stolicy kraju Limie na 6 lat więzienia za nadużywanie władzy. Zarzuty obejmowały nielegalne rewizje i próbę wykradzenia dokumentów szefowi wywiadu.

Północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy przyznało się do zamachu bombowego w Algierze, w którym zginęło prawdopodobnie aż 67 osób. Celem ataku było m.in. biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców. Pośród ofiar może być nawet 11 pracowników ONZ.

Co najmniej 23 osoby zginęły na amerykańskim środkowym wschodzie, gdzie czyniła spustoszenia burza lodowa. Z jej powodu trzeba było zamknąć największe lotnisko w stanie Iowa, a także odwołać wiele lotów w Chicago.

Ptasia grypa szaleje nie tylko w Polsce. Niemal 35 tysięcy kur padło od 5 grudnia na jednej z rosyjskich ferm drobiowych w obwodzie rostowskim. W Indonezji zmarła 92 ofiara tej choroby.