Izraelskie ministerstwo budownictwa wybuduje 740 domów na okupowanych terytoriach w pobliżu Jerozolimy. Może to zniszczyć rozpoczęty na konferencji w Annapolis proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

Z okazji świąt brytyjscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie rozdawali miejscowym dzieciom prezenty. Wśród nich znalazły się koce, ciepłe ubrania oraz to co dzieci lubią najbardziej czyli zabawki.

Premier Ehud Olmert odrzucił ofertę "bezwarunkowego rozejmu" między Izraelczykami a islamskim Hamasem. Z propozycją taką wystąpił jeden z liderów Hamasu i były premier Autonomii Palestyńskiej Ismail Hanije.

Według sondaży exit polls Partia Władzy Ludu (PPP) wspierająca obalonego premiera Thaksina Shinawatrę, wygrała w niedzielę wybory parlamentarne w Tajlandii.

Rosyjski statek Progress M-62 wystartował w niedzielę o godzinie 8.12 czasu polskiego z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na pokładzie ma m.in. żywność dla kosmonautów.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż bije na alarm - ponad milion ludzi w południowym Bangladeszu pozostaje bez dachu nad głową ponad miesiąc po przejściu cyklonu Sidr.

W Stanach Zjednoczonych media nie ustają w oskarżaniu Centralnej Agencji Wywiadowczej o stosowanie tortur wobec podejrzanych o terroryzm. Ostatni zarzut obejmuje niszczenie taśm z zapisem przesłuchań.

Świąteczne życzenia od brytyjskiego monarchy są długoletnią tradycją. Najpierw koronowane głowy ogłaszały je na piśmie, od lat 30-ych w radiu, a od 1957 r. za pośrednictwem telewizji. Teraz królowa Elżbieta II postanowiła sięgnąć po nowe medium - internet.

Obrazy Pabla Picassa i Candida Portinariego, skradzione w czwartek z muzeum w brazylijskim Sao Paulo, nie były ubezpieczone. Wcześniej okazało się, że w muzeum nie było żadnego systemu alarmowego i czujników.

Za 5-6 lat FBI będzie dysponowała gigantycznym bankiem danych biometrycznych zbudowanym kosztem miliarda dolarów. W założeniu będzie potrafił w ciągu kilku sekund zidentyfikować każdego terrorystę - pisze sobotni "Washington Post".

Tureckie lotnictwo zbombardowało cele Kurdów w północnym Iraku. Według kurdyjskich sił bezpieczeństwa w Iraku, w nalocie nikt nie ucierpiał. Turcy natomiast o bilansie operacji mówić nie chcą, tłumacząc, że jest na to za wcześnie.

Izrael i Hamas są, być może, bliżej niż kiedykolwiek zawarcia rozejmu w Strefie Gazy, którego potrzebują obie strony - ocenili w sobotę obserwatorzy w Jerozolimie. Skomentowali w ten sposób najnowszą ofertę ze strony rządzącego de facto w Strefie lidera Hamasu, byłego premiera Autonomii Palestyńskiej Ismaila Hanije i pierwsze reakcje izraelskie.

Nord Stream oficjalnie prosi Szwecję o zgodę na budowę Gazociągu Północnego. Do szwedzkiego rządu trafił już wniosek spółki.

Przez ponad 24 godziny koczowali na lotnisku w Rzymie, ale są już w kraju. 167 osób, głównie Polaków, doczekało się powrotu do Katowic. Po brawurowej akcji zdesperowanych pasażerów, Włosi udostępnili im samolot.

Medialne spekulacje stały się faktem. Były brytyjski premier Tony Blair opuścił szeregi wiernych kościoła anglikańskiego i przeszedł na katolicyzm.

Co najmniej 16 osób zginęło w lawinie, która zeszła na górską drogę w Tadżykistanie. Kilkanaście samochodów zostało przysypanych. Trwa akcja ratunkowa.

Włosi i Słoweńcy wspólnie świętują w sobotę rozszerzenie strefy Schengen. - To wielki dzień dla Słowenii i dla całej Europy - mówił podczas uroczystości na granicy obu państw przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

- Jesteśmy tu, by pomóc prawowitym władzom afgańskim w walce z przemytnikami narkotyków, talibami i al-Kaidą - stwierdził podczas niezapowiedziewanej wizyty w Afganistanie prezydent Francji Nicolas Sarkozy i zapowiedział wzmocnienie obecności sił francuskich w tym kraju.

Do tragicznego wypadku doszło na Nilu. Z płynącego promu do rzeki spadł mikrobus. Zginęło 16 osób, w tym sześcioro dzieci.

Polska polityka zagraniczna zbiera owoce "zimowego miesiąca miodowego" i po fazie mrozu, w stosunkach z Niemcami i Rosją nastąpiła w niej odwilż - twierdzi sobotni tygodnik "The Economist".