Cztery osoby, w tym 29-letni Polak, zostały ciężko ranne przez szarżujące byki podczas szóstej gonitwy w Pampelunie. Kilka innych osób odniosło lżejsze rany.

Chiny zakazały stosowania podczas produkcji pasty do zębów glikolu dwuetylenowego. Toksyczne pasty trafiły m.in. do hoteli i samolotów. Dla wielu osób okazały się zabójcze.

Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

- Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka - ostrzegł amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff i stwierdził, że "przeczuwa" atak na USA. Obawy te potwierdzają przecieki ze służb wywiadowczych.

Chilijski Sąd Najwyższy odmówił w środę ekstradycji do Peru byłego prezydenta tego kraju. Fujimori, ścigany przez władze w Limie za spowodowanie śmierci 25 osób oraz korupcję, przebywa w Chile od 2005 roku.

Unia Europejska potrzebuje lepszej ochrony przed zagrożeniem atakiem z użyciem broni biologicznej - ostrzega Komisarz Spraw Wewnętrznych UE.

Balonami przez Amerykę. Kent Couch - mieszkaniec amerykańskiego stanu Oregon chciał dolecieć do sąsiedniego Idaho. Do pokonania miał 310 kilometrów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie balon, a właściwie balony.

Antysemickie treści programów Radia Maryja nadal powielają negatywne stereotypy i teorie spiskowe - uważa Amerykańsko-Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom i w liście do Jarosława Kaczyńskiego protestuje przeciw wypowiedziom ojca Tadeusza Rydzyka.

Kilka godzin przed otwarciem w Algierze igrzysk afrykańskich zamachowiec samobójca wysadził się w Lachdarii na wschód od stolicy Algierii. W zamachu zginęło co najmniej 11 osób, kolejne 35 jest rannych. Do ataku przyznała się Al-Kaida.

Za zasługi w obalaniu systemu komunistycznego w tej części Europy oraz za wspieranie Polski i Polaków najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał pośmiertnie Ronald Reagan, były prezydent USA.

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Korei Północnej istnieją nadal takie formy ludzkiej aktywności, których komunistyczny reżim nie akceptuje. Po zakazie używania komórek, komputerów i faksów, zamknięciu salonów video, przyszedł czas zakazać Karaoke.

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".