Niepokojąco wysokie ceny ropy to główny temat, jaki poruszył George Bush podczas spotkań, które odbył w Arabii Saudyjskiej. Prezydent USA próbował również zwrócić uwagę przywódców państw znad Zatoki Perskiej na alternatywne źródła energii.

Siedem osób zginęło w poniedziałek w samobójczym zamachu i strzelaninie przed luksusowym hotelem w Kabulu, gdzie często zatrzymują się cudzoziemcy. W szpitalu zmarł też dziennikarz norweskiej gazety Dagbladet, którego został ranny podczas ataku. Wśród gości hotelu był także norweski minister spraw zagranicznych Jonas Gahr Stoere.

Właściciel barku z artykułami tytoniowymi w zachodniej Francji, ogłosił, że zamyka swój lokal i rozpoczyna protest głodowy. Wcześniej odmówił zastosowania się do obowiązującego zakazu palenia w barach i restauracjach i został spisany przez policję.

Liniowce "Queen Mary 2", "Queen Elizabeth 2" i całkiem nowy "Queen Victoria" zrzuciły cumy w niedzielę wieczorem i opuściły port w Nowym Jorku, mijając Statuę Wolności pod osłoną sztucznych ogni.

Prokuratura nie wyklucza, że wybuch w bloku w Nowokujbyszewsku był aktem terroru. Początkowo władze uważały, że przyczyną eksplozji, w której zginęła jedna osoba, a 9 zostało rannych, była awaria instalacji gazowej.

Prokuratura chciała, by Jakub T. przyznał się do winy w zamian za wycofanie części zarzutów. Jednym z nich było oskarżenie o ciężkie uszkodzenie ciała. Ponieważ obrona nie zgodziła się na taki układ, mężczyzna odpowie za brutalny gwałt.

Tysiące ton śmieci z Neapolu można spalić w położonym niedaleko Wezuwiuszu - taką szokującą propozycję przedstawili w poniedziałek politycy partii socjalistycznej z Toskanii.

Terroryści zabili co najmniej 7 osób w dużym pakistańskim mieście - Karaczi. Bomba była ukryta w motocyklu, wybuchła na ruchliwym skrzyżowaniu. Policja nie wyklucza, że przewożony ładunek wybuchowy eksplodował przypadkowo.

Pervez Musharraf przyjedzie do Brukseli 21 stycznia i weźmie udział w posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Zdaniem części deputowanych może to zostać odebrane jako poparcie Europarlamentu dla Musharrafa przed wyborami prezydenckimi. Ostatecznie jednak pomysł poparli przewodniczący największych frakcji parlamentarnych.

Polak ma poparzone ręce i twarz. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował portal polonijny goniec.com. 30-latek został zaatakowany w Limerick, na południu Irlandii. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że napastnikami byli członkowie młodzieżowego gangu.

Rosja oświadczyła w poniedziałek, że "wznowienie działalności przez oddziały British Council w Petersburgu i Jekaterynburgu to prowokacja zmierzająca do spotęgowania napięcia w stosunkach rosyjsko-brytyjskich".

Celem zamachu w Nalczyku, w którym w sobotę wieczorem zginęło 2 wysokich oficerów milicji, był dyrektor FSB Nikołaj Patruszew - ogłosili północnokaukascy rebelianci. Szef rosyjskiej służby bezpieczeństwa ocalał, bo w ostatniej chwili zmienił plany i pojechał inną trasą.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy poślubił swoją nową przyjaciółkę, byłą włoską modelkę i piosenkarkę Carlę Bruni - donosi w poniedziałek gazeta "L'Est Républicain" w wydaniu internetowym.

Taki dzień zdarza się tylko raz w życiu. Dlatego 20-letnie Japonki, które wybierają się na Seijin Shiki, czyli Święto Dojrzałości, muszą wyglądać pięknie. Najpierw godziny przed lustrem, później obowiązkowa wizyta w urzędzie i w końcu... zabawa do białego rana. Po raz pierwszy nie przy soczku. Przynajmniej oficjalnie.

Przygotowany plan serbskie władze opatrzyły klauzulą "ściśle tajne". Wg anonimowych źródeł w rządzie projekt przewiduje m.in. zerwanie stosunków dyplomatycznych z każdym państwem, który uzna niepodległość Kosowa.

Zdaniem dziennika "Niezawisimaja Gazieta" Rosja i USA mogą porozumieć się w sprawie tarczy antyrakietowej. Gazeta zwraca uwagę, że w styczniu między Rosją, USA, a także Polską i Czechami rozpoczęły się ożywione konsultacje na temat tarczy antyrakietowej w Europie.

Współpraca energetyczna, wspólna infrastruktura i sytuacja polskiej mniejszości na Litwie były głównymi tematami rozmów premiera Litwy Gediminasa Kirkilasa i Bronisława Komorowskiego.

Ex-Beatels Ringo Starr zagrał w rodzinnym mieście w Liverpoolu. Koncert jest jednym z elementów, które mają pokazać, że Liverpool jest godny miana kulturalnej stolicy Europy 2008.

Co najmniej sześć osób zginęło w poniedziałek na skutek wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Żeleznowodsku w Kraju Stawropolskim, na południu Rosji - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Aż 72 procent Amerykanów nie jest pewnych, na kogo zagłosuje w prawyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Prawie trzy czwarte respondentów oznajmiło, że może jeszcze zmienić zdanie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez telewizję CBS News i dziennik "New York Times".