Prezydent Pervez Musharraf zapowiedział, że w znalezieniu zabójców Benazir Bhutto i wyjaśnieniu okoliczności jej śmierci pakistańskiej policji pomogą brytyjscy śledczy. Jednocześnie opozycja zapowiedziała, że mimo braku wiary w uczciwość przełożonych na 18 lutego wyborów parlamentarnych, nie zamierza ich bojkotować.

Clinton, Obama, Huckabee czy Romney? Na dwa dni przed prawyborami w stanie Iowa, początku wyścigu do prezydentury kandydatów Partii Demokratycznej i Republikańskiej, nie ma zdecydowanych faworytów.

Kto najbardziej pożąda soczystego hamburgera lub pieczystych nóżek kurczaka? Okazuje się, że nie Francuzi, podobnie jak mieszkańcy Hongkongu i Rumunii. Za to przepadają za nimi Brytyjczycy i Amerykanie.

Jedyne rosyjskie pismo katolickie "Swiet Jewangielija" (Światło Ewangelii), założone przez poprzedniego arcybiskupa Moskwy Tadeusza Kondrusiewicza, zostało zamknięte. Pismo było jedynym oficjalnym głosem Kościoła katolickiego w Rosji.

Wybory w Pakistanie, początkowo planowane na 8 stycznia, zostały przełożone na 18 lutego - poinformowała w środę pakistańska centralna komisja wyborcza.

Szef portugalskiej agencji odpowiedzialnej za przeforsowanie nowego prawa zakazującego palenia w miejscach publicznych został złapany na dymku podczas noworocznego przyjęcia. Złamał własny zakaz w pierwszym dniu jego obowiązywania.

Ponad 300 osób nie żyje, a co najmniej 70 tysięcy musiało opuścić swoje domy - to bilans zamieszek trwających w Kenii od 5 dni, czyli od dnia ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich.

Ambasady Stanów Zjednoczonych i Izraela w Australii zostały ewakuowane. Przyczyną była paczka z białym proszkiem, którą znaleziono w brytyjskiej placówce dyplomatycznej.

25 bojowników Al-Kaidy zostało zabitych w walce z siłami bezpieczeństwa Pakistanu w regionie południowego Waziristanu na granicy pakistańsko- afgańskiej. Do konfliktu doszło po tym, jak członkowie Al- Kaidy uprowadzili czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa.

Pakistańska policja opublikowała w środę zdjęcia zabójcy przywódczyni opozycji Benazir Bhutto, oferując nagrodę za zidentyfikowanie terrorysty.

Pekińskie media podały w środę, że w metrze służbę rozpoczęły regularne psie patrole. Psy będą szukać materiałów wybuchowych, w tym także petard na stacjach metra.

Co najmniej jedenaście osób zmarło, a 35 w stanie ciężkim znalazło się w szpitalu po spożyciu sfałszowanej wódki na noworocznym przyjęciu w stolicy Mongolii Ułan Bator.

Tajska księżniczka Galyani Vadhana, starsza siostra króla Bhumibola Adulyadeja, zmarła w środę rano po sześciomiesięcznej walce z rakiem. Król Adulyadej zarządził studniową żałobę pałacu królewskiego po śmierci 84-letniej księżniczki.

Wulkan Llaima wybuchł we wtorek w parku narodowym Conguillio, położonym w odległości 650 km na południe od stolicy Chile - Santiago. Erupcja zmusiła władze do ewakuacji ok. 150 turystów i pracowników parku.

Według wielu przepowiedni rok 2008 ma być "ciekawy" - bo takie zwykle ponoć są lata przestępne. Co będzie najciekawszym wydarzeniem tych dwunastu miesięcy? Zapraszamy do lektury - i zabawy we wróżkę...

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Miliband zaapelowali o dialog do polityków kenijskich, po kontrowersyjnych wyborach prezydenckich.

Najważniejszym kandydatom Demokratów w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA - Hillary Clinton i Barackowi Obamie - udało się zebrać po 100 milionów dolarów. To finansowy rekord kampanii wyborczych w Stanach Zjednoczonych.

Kubańska policja zatrzymała siedmiu opozycjonistów demonstrujących we wtorek na ulicach miasta Santa Clara, odległym o 270 km na wschód od Hawany. Protestujący domagali się bezwarunkowego uwolnienia więźniów politycznych.