Imigranci, którzy padli ofiarą przemocy ze strony pracodawców bądź byli przez nich w poważnie wykorzystywani i zmuszani do pracy przymusowej otrzymają zezwolenia na pobyt. To decyzja szefa włoskiego MSW.

Dwie kaczki krzyżówki, które znaleziono martwe w pobliżu jeziora Speichersee koło Monachium, były zarażone groźnym także dla ludzi szczepem H5N1 wirusa ptasiej grypy - podają niemieckie media.

Amerykańska rakieta nośna Delta z przeznaczonym do zbadania północnej strefy polarnej Marsa próbnikiem Phoenix pomyślnie wystartowała w środę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Będzie szukać życia na czerwonej planecie

Pasażerowie metra w niemieckiej stolicy niedługo spędzą czas na peronach z dźwiękami Mozarta albo Bacha w tle. Ma to przepędzić przestępców i dealerów z stacji metra w Berlinie.

Chwilę grozy przeżyli żołnierze polsko-amerykańskiego konwoju, którzy zostali ostrzelani przez nieznanych sprawców w Afganistanie. Na szczęście żaden z wojskowych nie został ranny.

Wypijesz alkohol, nie uruchomisz auta. Specjalny system zamontowany w samochodach marki Nissan zweryfikuje trzeźwość kierowców. Jeśli wyczuje alkohol, nie pozwoli uruchomić auta.

W najbliższym locie wahadłowca Endeavour weźmie udział Barbara Morgan. Astronautka była zmienniczką Christy McAuliffe z załogi tragicznej misji Challangera w 1985 roku. Prom wyleci z jednodniowym opóźnieniem - 8 sierpnia.

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.

Sześć osób ścięto w Arabii Saudyjskiej. W kraju tym twarde prawo szarijatu surowo każe za najdrobniejsze przewinienia, a wyroki śmierci wykonuje się publicznie. Ma to być przestroga dla zebranych w czasie egzekucji świadków.

Prawie 20 milionów ludzi musiało opuścić swe domy z powodu powodzi, jakie nawiedziły północne Indie, Bangladesz i Nepal. Jak dotąd życie straciło tysiąc osób, jednak śmiertelne statystyki wciąż rosną.

- Rosyjska prokuratura oskarży Andrieja Ługowoja podejrzewanego przez Brytyjczyków o zabójstwo Aleksandra Litwinienki, jeśli Londyn dostarczy wystarczającą ilość dowodów jego winy - obiecał szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow.

Muzułmańscy rodzice, którzy uprowadzili i zamknęli w domu swoją córkę - mieli do tego prawo. Tak orzekł włoski Sąd Kasacyjny, a jego wyrok wywołał burzliwą dyskusję nad granicami religijnej tolerancji.

Mehmet Ali Agca zapowiada ujawnienie nieznanych faktów o tzw. śladzie bułgarskim w zamachu na papieża z 13 maja roku 1981 - podały bułgarskie media.