Szef kierującego operacjami zbrojnymi w Iraku i Afganistanie Centralnego Dowództwa USA admirał William Fallon ustąpił ze stanowiska - poinformował we wtorek minister obrony USA Robert Gates.

Co czwarta nastolatka w USA cierpi na choroby przenoszone drogą płciową. Tak wynika ze specjalnego rządowego raportu. Problem dotyczy więc aż trzech milionów dziewcząt.

Stany Zjednoczone przygotowały raport z listą 10 państw najbardziej łamiących prawa człowieka. Z listy usunięte zostały Chiny.

Za nazwanie prezydenta Włoch Giorgio Napolitano "niegodnym" odpowie przed sądem lider skrajnej partii Prawica, były minister zdrowia senator Francesco Storace. W Polsce mocniejsze sformułowania kierowane w kierunku głowy państwa nie są uznawane za zniewagę.

Dmitrij Miedwiediew zapewnił podczas spotkania z kierownictwem Dumy o swojej gotowości do walki z korupcją oraz o otwarciu na "konstruktywny dialog ze wszystkimi zdrowymi siłami politycznymi". W spotkaniu nt. rozwoju społeczno-gospodarczego Rosji uczestniczył również Władimir Putin.

Rząd belgijski uzgodnił we wtorek z bankami, że ofiarom Holokaustu oraz społeczności żydowskiej zostaną wypłacone odszkodowania wysokości 110 mln euro za straty materialne poniesione podczas II wojny światowej.

Przed trybunałem ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii rozpoczął się proces byłego chorwackiego generała Ante Gotoviny. Jest oskarżony o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.

Tunezyjskie władze rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania dwójki Austriaków, porwanych najprawdopodobniej przez Al-Kaidę pod koniec lutego. Tymczasem algierski dziennik donosi, że uprowadzeni są już na terytorium Mali.

Do ogromnego karambolu z udziałem co najmniej kilkudziesięciu pojazdów doszło we wtorek w godzinach szczytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miejscowa policja podała, że zginęły trzy osoby, a 277 zostało rannych.

Co najmniej 16 osób zginęło we wtorek w zamachu na autobus przejeżdżający przez Nasiriję, miasto na południu Iraku - poinformowała iracka policja. Na trasie przejazdu autobusu eksplodowała bomba.

- Walczymy nie tylko o wolność, lecz także o niepodległość. Białoruś pozostaje jedynym krajem w Europie, który nie jest pewien swej niepodległości - powiedział lider białoruskiej opozycji Aleksandr Milinkiewicz podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim.

W stolicy Tybetu Lhasie aresztowano około 60 mnichów buddyjskich, którzy uczestniczyli w manifestacjach zorganizowanych z okazji 49. rocznicy powstania przeciwko okupacji chińskiej - podały we wtorek niezależne źródła w Hongkongu.

-Tak wygląda centrum mojego miasta - pisze Christopher Magier z Wielkiej Brytanii i przysyła nam zdjęcia. Szalejący nad Wyspami sztorm doprowadził do zakłócenia w ruchu promów i statków pasażerskich na kanale La Manche. Część miasta Cowes na Isle of Wight znalazła się pod wodą.

- Faszyzm dał mi cierpienia i radości, ale nigdy się go nie wyrzekłem, nie czułem zakłopotania - powiedział Giuseppe Ciarrapico w wywiadzie opublikowanym we wtorek w dzienniku "La Repubblica", który pierwszy ujawnił, że Ciarrapico znalazł się na liście kandydatów do parlamentu w kwietniowych wyborach.

Sędzia nie miał czasu napisać uzasadnienia wyroku i dlatego skazani na kary więzienia bossowie sycylijskiej cosa nostry wyszli na wolność - pisze we wtorek "La Repubblica".

Amerykański prom kosmiczny Endeavour, z częścią japońskiego laboratorium na pokłądzie, wystartował we wtorek rano czasu polskiego z centrum kosmicznego na Przylądku Canaveral (Floryda) w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

- Moja rozmowa z prezydentem Bushem zaczęła się od prostego stwierdzenia: "ale niech pan powie - jest pan na tak, czy na nie w sprawie tarczy?" - opowiada reporterowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu Donald Tusk. Według premiera, George W. Bush "liczył na efekt zaskoczenia", ale polska delegacja nie dała się zaskoczyć.